Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що «згода на повне, безумовне і тривале припинення вогню» є єдиним справжнім індикатором готовності росії припинити війну. За його словами, результати дипломатичних зусиль цього тижня можна оцінити з трьох точок зору: української, російської та глобальної.
Про це розповідає UBB
Розбір дипломатичних кроків та перспектив
Сибіга зазначив, що з російської сторони, президент путін використовує зустріч у Стамбулі для внутрішньої пропаганди та імітації процесу миру, а також для затягування часу і відтермінування введення нових санкцій. Він намагається створити ілюзію конструктиву, але фактично відмовляється припинити війну.
«З глобальної точки зору, є лише один справжній показник готовності росії припинити війну: згода путіна на безумовне, повне та тривале припинення вогню.»
На думку українського міністра, світ не може дозволити росії використати цю дипломатичну зустріч для виправдання продовження агресії. Він підкреслив необхідність посилення санкційних заходів, зокрема, запровадження цінової обмежувальної політики на нафту, ембарго на російські енергоресурси, блокування тіньового флоту, а також застосування секторальних санкцій проти банківського сектору і центробанку росії.
Підтримка України та подальші кроки
Міністр наголосив, що економічний тиск має поєднуватися із заходами щодо зміцнення обороноздатності України, зокрема, додатковими пакетами підтримки, системами протиповітряної оборони та інвестиціями в оборонно-промисловий комплекс.
«Ми закликаємо росію погодитися на повне та тривале припинення вогню, припинити вбивства та розпочати реальний мирний діалог. Кожен день відмови від миру має посилювати зовнішній тиск.»
Днями українські та іноземні лідери, зокрема президенти Володимир Зеленський, Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, прем’єр-міністри Великої Британії Кір Стармер і Польщі Дональд Туск, провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом.
Раніше відбулися перші за три роки прямі переговори України з росією у Стамбулі, що тривали близько 90 хвилин. За підсумками зустрічі український міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що основними темами обговорення були обмін полоненими та припинення вогню.