Міністри фінансів країн «Групи семи» підтвердили свою готовність посилити економічний тиск на росію у разі невиконання умов припинення вогню в Україні. Вони наголосили, що подальше посилення санкцій стане одним із ключових кроків у цьому напрямі.
Про це розповідає UBB
Загроза санкцій та замороження активів
У підсумковому комюніке за результатами зустрічі, що відбулася в Канаді, зазначається, що «якщо таке припинення вогню не буде досягнуто, ми продовжимо вивчати всі можливі варіанти, включаючи варіанти максимального тиску, такі як подальше посилення санкцій»
. Крім того, міністри підтвердили, що суверенні активи росії у їхніх юрисдикціях залишатимуться заблокованими доти, доки країна не припинить свою агресію та не компенсує шкоду, завдану Україні.
Фінансові потреби України та дипломатичні зусилля
За даними Світового банку, Україні потрібно понад 524 мільярди доларів для відновлення економіки протягом наступного десятиліття. Це підтверджує важливість міжнародної підтримки у контексті тривалої війни та зусиль щодо досягнення миру. Президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна готова до максимально швидких кроків – реального припинення вогню та формування нової архітектури безпеки.
Водночас, Москва залишається неприйнятною до пропозицій США та Києва щодо припинення вогню. Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров стверджує, що
“заклики до безумовного припинення вогню мають на меті переозброєння українських військових”
.
Активізація дипломатичних зусиль з метою пошуку мирного рішення триває, зокрема, у контактах між Вашингтоном, Києвом та Москвою, щоб знайти шляхи виходу з затяжного конфлікту.