Міністри оборони Естонії та Литви підтримали ідею Умєрова щодо виробництва озброєння в Європі для України

«Чудова ідея», «однозначно варта уваги» – реакції міністрів НАТО на пропозицію Умєрова щодо оборонної співпраці

Міністри оборони Естонії та Литви позитивно оцінили ініціативу голови Міністерства оборони України Рустема Умєрова щодо розміщення українських оборонних підприємств у країнах Європи. Ця пропозиція була представлена під час зустрічі у форматі «Рамштайн» і передбачає, що під час війни в Україні озброєння, виготовлене в Європі за українськими ліцензіями, направлятиметься виключно для потреб Збройних сил України.

Про це розповідає UBB

Підтримка з боку Литви та Естонії

Міністерка національної оборони Литви Довіле Шакалієне висловила впевненість, що інвестиції у спільне виробництво озброєння з Україною принесуть значну вигоду для всіх сторін у найближчі роки. Вона відзначила, що Литва вже вкладає кошти в українську оборонну галузь, а також підкреслила потребу країни у великій кількості певних видів озброєння, що робить співпрацю особливо перспективною.

«Я вважаю, що інвестиції в українську оборонну промисловість – як у спільне виробництво в Україні, так і в країнах коаліції «Рамштайн» – це чудова ідея. Виробництво має враховувати як потреби України, так і наші власні. На мою думку, це один із напрямів, який у найближчі кілька років принесе значну додану вартість», – розповіла міністерка національної оборони Литви Довіле Шакалієне в Брюсселі 4 червня.

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур також схвально відгукнувся про ініціативу. Він зазначив, що естонські підприємства вже співпрацюють з українськими, і підкреслив потенціал для подальшого розширення цієї взаємодії. За його словами, ініціатива «однозначно варта уваги», і всі сторони можуть докласти більше зусиль для посилення оборонної співпраці.

Стратегічна ініціатива України щодо розвитку оборонної промисловості

Рустем Умєров після засідання Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн») оголосив про запуск нової стратегічної ініціативи, спрямованої на залучення інвестицій у вітчизняну оборонну промисловість. Він повідомив, що низка ключових міжнародних партнерів України, які вже надають суттєву військову допомогу та беруть участь у створенні спільних підприємств, висловили зацікавленість у розміщенні українських заводів на своїй території.

Йдеться про організацію виробництва сучасних оборонних технологій, таких як дрони, ракети, боєприпаси та інші види озброєння. Такий крок має на меті підвищити ефективність забезпечення української армії та зміцнити обороноздатність країни в умовах тривалої агресії російської федерації.