МЗС України розкритикувало рішення Сейму Польщі щодо Дня пам’яті жертв ОУН і УПА

«Сучасна Росія продовжує сталінську політику» – МЗС у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Міністерство закордонних справ України висловило незгоду з ухваленим Сеймом Польщі рішенням щодо встановлення 11 липня Днем пам’яті жертв «геноциду, вчиненого ОУН і УПА» на східних територіях Другої Польської Республіки. Українське МЗС наголосило, що цей крок не відповідає принципам добросусідства, яких обидві країни дотримувалися впродовж багатьох років.

Про це розповідає UBB

Позиція України щодо історичної пам’яті

У зовнішньополітичному відомстві підкреслили, що подібні односторонні рішення не сприяють взаєморозумінню та примиренню. Саме над цим тривалий час працюють Україна і Польща, зокрема, у межах Спільної українсько-польської групи з питань історичного діалогу. Українська сторона наголосила на важливості наукового, неупередженого підходу до вивчення складних сторінок спільної історії, а також необхідності діалогу, взаємної поваги і конструктивної роботи істориків.

«Україна послідовно виступає за наукове, неупереджене вивчення складних сторінок спільної історії. Ми переконані, що шлях до справжнього примирення лежить через діалог, взаємну повагу і спільну роботу істориків, а не через політичні односторонні оцінки», – йдеться у заяві.

Заклик до збереження партнерства між Україною і Польщею

Київ звернувся до польської сторони із закликом утримуватися від кроків, які можуть спричинити напруження у двосторонніх відносинах і поставити під загрозу досягнення, здобуті завдяки конструктивному діалогу та співпраці. Попри критику ухвали Сейму Польщі, у МЗС підтвердили продовження спільних пошуково-ексгумаційних робіт на території обох країн.

Українські дипломати наголосили на необхідності уникати взаємної ворожнечі між народами, підкресливши, що спільним ворогом для обох країн залишається росія. Вони закликали до спільного подолання викликів задля зміцнення сили, свободи та безпеки України та Польщі, вирішуючи проблемні питання шляхом діалогу, а не їхнього загострення.

Нагадаємо, що 4 червня 2025 року Сейм Польщі ухвалив закон, яким оголосив 11 липня Національним днем пам’яті поляків – «жертв геноциду, вчиненого ОУН і УПА на східних територіях Другої Речі Посполитої» у 1939–1946 роках.