20 травня до Києва приїхав наслідний принц Норвегії Гокон, що стало проявом міцної і стабільної підтримки України з боку Норвегії. Про це повідомив уряд країни, підкреслюючи важливість цього візиту для українсько-норвезьких відносин.
Про це розповідає UBB
Гокон супроводжує міністр енергетики Тер’є Осланд, і під час свого перебування він матиме кілька важливих зустрічей.
“Під час свого візиту до України наслідний принц, серед іншого, зустрінеться з українською владою і норвезькими партнерами, а також відвідає проєкти, які отримали підтримку за Програмою Нансена”
, – повідомили у українському уряді.
Підтримка України та програма Нансена
Програма підтримки України за програмою Нансена була запущена у лютому 2023 року. Вона передбачає допомогу у різних сферах, зокрема енергетичній, економічній та гуманітарній. У кінці 2024 року було прийнято рішення про розширення програми та її продовження до 2030 року.
За даними уряду, загальний обсяг фінансування цієї програми становить 205 мільярдів норвезьких крон, що приблизно дорівнює 20 мільярдам доларів. Це підкреслює прагнення Норвегії активно підтримувати Україну у складний для країни час.