НАТО посилює стратегію щодо росії: саміт у Вільнюсі визначив ключові загрози та підготовку до Гаазького саміту

РФ залишається найбільш значною загрозою, НАТО має адаптувати свій підхід до Москви – саміт у Вільнюсі

Під час саміту у Вільнюсі лідери країн «Бухарестської дев’ятки» та Північної Європи акцентували на тому, що росія залишається найвагомішою довгостроковою загрозою для євроатлантичної безпеки. Вони наголосили на необхідності для НАТО адаптувати свою стратегію щодо рф, залишаючись готовими до будь-яких непередбачених ситуацій.

Про це розповідає UBB

Стратегічна адаптація Альянсу та підготовка до Гаазького саміту

Учасники зустрічі відзначили значний прогрес у підготовці до майбутнього саміту НАТО, що відбудеться 24-25 червня в Гаазі. Особливу увагу приділено питанням збільшення оборонних витрат та розвитку оборонно-промислового комплексу країн-членів. Ці заходи спрямовані на посилення спроможності Альянсу ефективно реагувати на загрози з боку росії та забезпечувати стійкість євроатлантичного простору.

«Ми зустрілися сьогодні у вирішальний момент, коли безпекова ситуація продовжує погіршуватися через агресивну війну Росії проти України… Росія залишається найбільш значною, довгостроковою та прямою загрозою євроатлантичній безпеці, і НАТО має додатково адаптувати свій підхід до Росії. Альянс має бути готовий до всіх можливих непередбачених обставин», – йдеться у заяві лідерів країн «Бухарестської дев’ятки» та країн Північної Європи.

Підтримка України та інтеграція до НАТО

Лідери засудили повномасштабне вторгнення росії в Україну, підкресливши свою непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах. Вони наголосили, що безпека України є ключовим чинником стабільності всього євроатлантичного регіону.

У заяві підкреслено потребу у незворотності шляху України до повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством у НАТО. На думку учасників саміту, майбутній саміт у Гаазі має стати підтвердженням незмінної підтримки та відданості Альянсу Україні.

Під час зустрічі також планується обговорення подальших кроків з президентом Володимиром Зеленським задля посилення допомоги Україні та зміцнення оборони східного флангу НАТО.

Окрім того, нещодавно країни Європейського Союзу досягли домовленості про створення оборонного фонду Security Action for Europe (SAFE) обсягом 150 мільярдів євро. Рада ЄС затвердила першу масштабну програму інвестицій у сферу оборони на рівні ЄС на цю ж суму.