НАТО випереджає Росію у виробництві боєприпасів вперше за багато років

НАТО обігнало Росію у виробництві боєприпасів

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте повідомив, що країни альянсу вперше за багато років обігнали росію у темпах виробництва боєприпасів. Цю інформацію було озвучено на форумі в Бухаресті, за даними пресслужби НАТО.

Про це розповідає UBB

Рютте відзначив: «Донедавна росія виробляла більше боєприпасів, ніж усі союзники по НАТО разом узяті. Але це вже не так. По всьому альянсу ми зараз відкриваємо десятки нових виробничих ліній і розширюємо наявні. Ми виробляємо більше, ніж робили за десятиліття. Нам потрібно розвивати цей прогрес в інших сферах, від високоякісної протиповітряної оборони до недорогих безпілотників-перехоплювачів».

Генсекретар НАТО підкреслив, що загроза з боку росії не закінчиться з завершенням війни проти України. «У найближчому майбутньому росія залишатиметься дестабілізуючою силою в Європі та світі. І росія не самотня у своїх зусиллях підірвати глобальні правила. Як ви знаєте, вона співпрацює з Китаєм, Північною Кореєю, Іраном та іншими. Вони збільшують свою співпрацю в оборонній промисловості до безпрецедентного рівня. Вони готуються до довгострокової конфронтації», – зазначив Рютте.

Він також акцентував увагу на тому, що країни НАТО не повинні «бути наївними», а мають бути готовими до можливих загроз.

У вересні країни НАТО кілька разів звинуватили росію у безпрецедентному порушенні свого повітряного простору. Зокрема, близько 20 дронів у ніч проти 10 вересня увійшли в повітряний простір Польщі. 13 вересня, за даними Міністерства оборони Румунії, російський безпілотник, атакуючи Україну, проник у повітряний простір Румунії та залишався там протягом 50 хвилин, перш ніж повернутися назад до України.

19 вересня три російські винищувачі МіГ-31 без дозволу увійшли до повітряного простору Естонії над Фінською затокою і перебували там загалом 12 хвилин. НАТО 23 вересня засудило росію за порушення повітряного простору Естонії, заявивши, що рф «несе повну відповідальність за ці дії, які є ескалаційними».

Росія відкидає ці звинувачення.

Розвідки європейських країн не виключають можливості нападу росії на країни Балтії в найближчі роки. У вересні генеральний секретар НАТО Марк Рютте застеріг, що росія і Китай готуються до довгострокової конфронтації.