Переговори трьох європейських країн з Іраном відбудуться у Женеві

У Женеві мають відбутися переговори трьох європейських країн з Іраном

Глава Міністерства закордонних справ Ірану Аббас Арагчі повідомив, що країна не братиме участі в переговорах зі Сполученими Штатами, поки тривають ізраїльські удари по Ірану. Незважаючи на те, що США не є безпосередніми учасниками атак, Арагчі звинуватив Вашингтон у підтримці Ізраїлю.

Про це розповідає UBB

За даними ЗМІ, неофіційні контакти між Вашингтоном і Тегераном все ж тривають. Зокрема, Reuters повідомляє про телефонні розмови Арагчі зі спецпредставником президента США Стівеном Віткоффом.

Переговори у Женеві

Сьогодні у Женеві заплановані переговори глави МЗС Ірану з керівниками зовнішньополітичних відомств трьох провідних європейських країн – Великої Британії, Франції та Німеччини, які є партнерами США і НАТО. Після початку обміну ударами між Ізраїлем та Іраном ці країни закликали обидві сторони повернутися до переговорів щодо іранської ядерної програми. Із Тегерана повідомили, що літак Арагчі вже вилетів до Женеви, і що він отримав запевнення, що Ізраїль не планує атакувати.

Дипломатичні зусилля

Напередодні глава британського зовнішньополітичного відомства Девід Леммі зустрівся із держсекретарем США Марко Рубіо. Після зустрічі Леммі написав у соціальній мережі X, що наразі існує вікно можливостей для досягнення дипломатичного рішення, яке триватиме приблизно два тижні. Як повідомляє Sky News, Леммі планує передати на зустрічі у Женеві послання США Ірану.

Білий дім також заявив, що президент Дональд Трамп ухвалить рішення про можливу участь США в ударах по ядерних об’єктах Ірану протягом наступних двох тижнів. У заяві наголошується, що ще є можливість для переговорів. Раніше Трамп закликав до «капітуляції» Ірану, наполягаючи на повній відмові країни від ядерної програми. Офіційна позиція Тегерана залишається незмінною – Іран готовий підтвердити, що не розроблятиме ядерну зброю, але не відмовиться від ядерних досліджень.