Переговори України, Росії та США відбудуться в Женеві 17-18 лютого

Наступний раунд переговорів відбудеться в Женеві, делегація України готується – ОП

У Женеві відбудеться новий раунд переговорів між Україною, росією та Сполученими Штатами, про що повідомили в Офісі президента. Зустріч запланована на 17-18 лютого. Українська делегація вже готується до участі в цих переговорах.

Про це розповідає UBB

Секретар Ради національної безпеки і оборони Рустем Умєров уточнить деталі щодо проведення переговорів у найближчий час. Речник президента росії Дмитро Пєсков також підтвердив, що переговори про припинення війни в Україні відбудуться наступного тижня, хоча точні дати та місце зустрічі не були названі.

Президент Володимир Зеленський 11 лютого зазначав, що новий раунд переговорів з росією запланований на 17 або 18 лютого у Сполучених Штатах.

Раніше, 23-24 січня та 4 і 5 лютого, в Абу-Дабі (ОАЕ) проходили переговори за посередництва США, де обговорювалися питання завершення війни. Однак значного прогресу в переговорах досягнуто не було. На зустрічі 5 лютого сторони домовилися про обмін військовополоненими, що стало першим подібним кроком за останні п’ять місяців.

Спеціальний посланець президента США Стів Віткофф охарактеризував дискусії 4 і 5 лютого як «конструктивні та зосереджені на створенні умов для міцного миру». Він зазначив, що на переговорах в Абу-Дабі обговорювалося питання припинення вогню.

Держсекретар США Марко Рубіо після завершення переговорів 4 лютого повідомив про скорочення кількості відкритих питань між Україною та росією, але підкреслив, що залишаються «найскладніші» аспекти, включаючи територіальне питання.