Переговори України та росії у Стамбулі завершилися: Зеленський озвучив ключові позиції

Переговори делегацій України та Росії у Стамбулі завершилися

У Стамбулі завершилися переговори між делегаціями України та російської федерації, про що повідомив український президент Володимир Зеленський. Зустріч тривала близько години, а її підсумки викликали жваве обговорення на політичному рівні.

Про це розповідає UBB

Позиція України: жодних поступок агресору

Володимир Зеленський наголосив, що агресор не повинен отримати винагород за війну, а будь-які поступки лише посилять апетити кремля до подальшої агресії. Президент підкреслив неприпустимість того, щоб президент росії путін отримав щось, що могло б виправдати його дії чи мотивувати до нового наступу.

«Переговори у Стамбулі щойно завершилися… Агресор не повинен отримати жодних винагород за війну. Путін не повинен отримати щось, що могло б виправдати його агресію. Будь-яка винагорода йому лише показує, що (це спосіб) отримати дивіденди», – заявив він у Вільнюсі.

Зеленський зазначив, що для росії геополітичні здобутки є такими ж важливими, як і території чи фінансові вигоди. За його словами, якщо кремль матиме право вирішувати, хто може стати членом НАТО або де розміщуватиметься натівська інфраструктура, це лише підштовхне рф до нових воєнних авантюр.

Деталі переговорів та вимоги сторін

Повідомляється, що українська сторона висунула низку принципових пропозицій: Україна наполягає на відсутності зобов’язання щодо нейтрального статусу та не визнає окупованих територій як російські. Президент Зеленський підкреслив, що українська пропозиція до рф є логічною та реалістичною і передбачає повне, безумовне припинення вогню для досягнення тривалого миру.

Водночас кремль відмовився передати свій «меморандум» ні українській стороні, ні міжнародним посередникам. За словами Зеленського, це свідчить про бажання росії затягнути процес і зробити переговори формальністю. Президент також зазначив, що якщо переговори у Стамбулі не принесуть реальних результатів, це стане підставою для посилення санкцій проти рф.

Зустріч делегацій відбулася після атаки українських дронів на стратегічні бомбардувальники в глибокому тилу росії, у результаті чого, за інформацією української сторони, було уражено десятки літаків.

Перед переговорами Зеленський провів консультації з ключовими урядовцями та військовими, включаючи міністра оборони Рустема Умєрова, який очолив українську делегацію, міністра закордонних справ, керівника Офісу президента, а також керівників розвідки та Збройних сил України. На зустрічі обговорили основні очікування від переговорів у Стамбулі, підкресливши прагнення до повного припинення вогню та реальних кроків задля миру.

З боку росії пропозицію про другий раунд переговорів у Стамбулі озвучив міністр закордонних справ Сергій Лавров, зазначивши, що меморандум про мирний договір буде представлений помічником президента рф Володимиром Мединським. Однак у Києві підкреслили, що кремль не передав жодних офіційних умов для розгляду, що викликало критику української сторони.

Попри відсутність значного прогресу, Україна заявила про готовність продовжувати дипломатичні зусилля для досягнення миру та забезпечення безпеки країни.