Від початку доби на лінії зіткнення зафіксовано 63 бойових зіткнення, згідно з інформацією Генерального штабу, оприлюдненою о 16:00 1 вересня.
Про це розповідає UBB
Тривають зіткнення на Північно–Слобожанському та Курському напрямках, де армія рф використовує авіацію, артилерію та реактивні системи залпового вогню. У цьому контексті українські підрозділи активно відповідають і демонструють успіхи на деяких ділянках фронту.
Збройні сили України також зупинили три атаки у районах населених пунктів Глибоке та Вовчанськ на Південно–Слобожанському напрямку.
Бої тривають на Куп’янському, Лиманському та Сіверському напрямках. Сили оборони відбили три спроби російських військ прорвати оборону на Краматорському напрямку та ще три атаки на Торецькому.
«На Покровському напрямку з початку доби противник здійснив 25 спроб витіснити наших захисників із займаних позицій у районах Заповідне, Новоекономічне, Миролюбівка, Звірове, Удачне, Дачне в напрямку Променя, Мирнограду, Родинського, Покровська. Сили оборони стримують натиск супротивника і зупинили вже 22 атаки», – зазначає штаб.
Армія рф також здійснила сім атак на Новопавлівському напрямку, зокрема в районах Зеленого Гаю, Піддубного, Шевченка та на напрямках Філії і Комишувахи, де триває одна сутичка.
Командування доповідає про одну невдалу спробу російських загарбників просунутися на Оріхівському напрямку та три безуспішні атаки на Придніпровському.
31 серпня президент України Володимир Зеленський після доповіді головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського зазначив, що російські війська зосереджують найбільші зусилля на Покровському напрямку, що призводить до значних втрат.
Згідно з аналітикою американського Інституту вивчення війни (ISW), начальник Генерального штабу рф Валерій Герасимов та міністр оборони Андрій Бєлоусов нещодавно зробили перебільшені заяви про просування армії рф.
В ISW вважають, що Кремль, ймовірно, намагається вплинути на політику Заходу щодо України, створюючи хибне враження про неминучість перемог рф.