росія уникає передачі меморандуму щодо припинення вогню Україні та партнерам

роблять все, щоб зустрічі були пустими

Президент України Володимир Зеленський заявив, що росія не передала Україні чи західним партнерам свого варіанту меморандуму з умовами припинення вогню. За словами глави держави, така поведінка Кремля свідчить про наміри зробити переговори неефективними.

Про це розповідає UBB

Затягування війни та маніпуляції росії

«Росія затягує війну і робить усе, щоб просто обдурити країни, які ще намагаються впливати на Москву словом, а не тиском. Слова з Москвою не працюють. Навіть так званий «меморандум», який вони обіцяли й начебто більш ніж тиждень готували, досі ніхто не бачив. Україні не передали. Нашим партнерам не передали. Навіть Туреччині як країні, яка приймала першу зустріч, теж не передали нову адженду. Хоча обіцяли абсолютно протилежне, і передусім вони обіцяли це Сполученим Штатам Америки, президенту Трампу. Черговий російський обман. Все вони роблять, щоб зустрічі були пустими», – заявив президент у вечірньому зверненні 29 травня.

Зеленський наголосив, що така позиція росії підкреслює необхідність введення суворіших санкцій та посилення тиску на кремлівський режим.

Реакція українських та російських дипломатів

Напередодні міністр закордонних справ України Андрій Сибіга звернувся до росії із вимогою надати українській стороні проєкт меморандуму щодо припинення вогню. Це стало відповіддю на заяву очільника МЗС рф Сергія Лаврова, який повідомив про нібито завершення роботи над відповідним документом та закликав провести другий раунд переговорів у Стамбулі 2 червня.

Водночас міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що передав російській стороні власний документ з українською позицією щодо припинення вогню.

Кремль 29 травня охарактеризував пропозицію МЗС України як «неконструктивну» та відмовився розкривати умови російського меморандуму. Прессекретар президента рф Дмитро Пєсков заявив, що всі переговори повинні проходити у закритому режимі, не розголошуючи змісту вимог росії.

У Міністерстві закордонних справ України вважають, що відмова росії передати меморандум свідчить про наявність у документі «нереалістичних ультиматумів».

Варто нагадати, що 16 травня у Стамбулі відбулися перші за три роки переговори між Україною та рф. Попри відсутність значного прогресу, сторони домовилися про обмін полоненими у форматі «тисяча на тисячу», який завершився 25 травня.

Під час переговорів Україна наполягала на встановленні 30-денного режиму припинення вогню. Однак російська сторона продовжує наполягати на визнанні свого суверенітету над чотирма українськими областями, які вона не контролює повністю, і вважає це ключовою умовою початку обговорення мирних ініціатив.