У ніч з 30 на 31 травня українські сили протиповітряної оборони відбили одну з найбільш масштабних атак російських військ на територію України. За офіційними даними, ворог застосував 114 засобів повітряного нападу, зокрема 107 ударних безпілотників Shahed і безпілотників-імітацій різних типів, два реактивні ударні БпЛА невстановленого типу, дві зенітні керовані ракети С-300, а також три керовані авіаційні ракети Х-59/69.
Про це розповідає UBB
Ключові напрямки удару та результати ППО
Основними цілями атаки стали Харківська, Сумська та Донецька області. Повітряні сили ЗСУ повідомили, що станом на 08:30 протиповітряна оборона знищила 69 ворожих безпілотників типу Shahed та інших моделей, а також три авіаційні ракети Х-59/69 у східних, південних, північних і центральних регіонах країни. 42 дрони були ліквідовані засобами вогневого ураження, ще 30 – втрачені або подавлені засобами радіоелектронної боротьби.
«Станом на 08:30 протиповітряною обороною знешкоджено 69 ворожих БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) і три керовані авіаційні ракети Х-59/69 на сході, півдні, півночі та в центрі країни. 42 – збито вогневими засобами ураження, 30 – локаційно втрачені/подавлені РЕБ», – зазначили військові.
Водночас зафіксовано влучання в 13 різних локаціях по всій Україні, що спричинило нові руйнування інфраструктури.
Успіхи української оборони та новітні загрози
29 травня під час відбиття атаки на Одещину, українським силам безпеки вдалося збити новітній російський реактивний безпілотник завдяки мобільному зенітно-ракетному комплексу, розробленому Головним управлінням розвідки спільно з іноземними партнерами. За попередніми даними, знищений дрон, ймовірно, належав до нового типу під назвою «Дань-М» і впав у Чорне море.
За словами експертів, зокрема голови Центру радіотехнологій Сергія «Флеша» Бескрестнова, зазначений БпЛА міг рухатися зі швидкістю від 400 до 750 км/год і був запущений з окупованого Криму. Такі атаки свідчать про постійне оновлення арсеналу російської федерації та зростання загрози для українських міст.
російські війська регулярно застосовують широкий спектр озброєння – ударні безпілотники, ракети, авіаційні бомби, реактивні системи залпового вогню – для атак на різні регіони України.
Попри офіційні заперечення керівництва росії щодо ударів по цивільній інфраструктурі, українська влада та міжнародні організації кваліфікують подібні атаки як воєнні злочини. За їхніми даними, удари спрямовані на лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водопостачання, що призводить до жертв серед мирного населення і масштабних руйнувань.