Балтійський флотський військовий суд, який знаходиться в калінінградському анклаві росії, заочно виніс вирок матросу Олександру Терехову, призначивши йому довічне ув’язнення. Його звинуватили у підпалі малого ракетного корабля «Серпухов» на замовлення України. Про це повідомила пресслужба Генеральної прокуратури рф.
Про це розповідає UBB
Звинувачення та деталі диверсії
За інформацією російської сторони, Олександр Терехов, який раніше служив на кораблі Балтійського флоту, був визнаний винним за кількома статтями: державна зрада, здійснення диверсії, дезертирство та незаконний перетин кордону. Окрім довічного ув’язнення, його також позбавили військового звання старшини.
У квітні 2024 року Терехов прийняв рішення приєднатися до українського підрозділу «Легіон Свобода Росії». Як стверджує російська прокуратура, нібито саме куратори легіону, пов’язані зі службою української військової розвідки, запропонували йому здійснити диверсію на кораблі, а потім втекти за межі росії.
Згідно з матеріалами справи, Терехов виготовив запальний пристрій із годинниковим механізмом, залишив його в рубці корабля та після цього втік до Литви, забравши з собою суднові документи. Внаслідок підпалу на судні виникла масштабна пожежа, під час гасіння якої постраждала одна військовослужбовиця. Загальні збитки від інциденту оцінюються у 56 мільйонів рублів.
“У квітні 2024 року Олександр Терехов, який служив на кораблі Балтійського флоту, вирішив вступити до українського підрозділу «Легіон Свобода Росії». Як йдеться в повідомленні прокуратури, куратори легіону з української військової розвідки нібито запропонували військовому здійснити диверсію та втекти через кордон”.
Історія корабля та подальші події
Українська розвідка на початку липня 2024 року повідомила, що внаслідок диверсії було знищено рубку корабля, а також засоби зв’язку та автоматизації. Однак вже 28 липня «Серпухов» взяв участь у морському параді в Санкт-Петербурзі.
Ракетний корабель «Серпухов» був спущений на воду у 2015 році на заводі в окупованому Севастополі. Спершу судно входило до складу Чорноморського флоту рф та брало участь у військових діях у Сирії. Корабель побудований за проєктом 21631 «Буян-М», оснащений ракетами «Калібр» або «Онікс», зенітно-ракетними комплексами та артилерійською установкою. Екіпаж судна налічує 36 осіб.
У липні 2024 року Головне управління розвідки України розкрило деталі спецоперації під кодовою назвою «Рибалка» та представило нового учасника Легіону «Свобода Росії» з позивним «Гога» — військового рф, який під час війни добровільно перейшов на бік України.