Держсекретар США Марко Рубіо не братиме участі у запланованій у Лондоні зустрічі представників України, Сполучених Штатів та Європейського Союзу, яка мала бути платформою для обговорення умов угоди про припинення вогню у війні Росії проти України. Про це повідомила речниця Держдепартаменту Теммі Брюс.
Про це розповідає UBB
Це рішення було оголошено після того, як президент України Володимир Зеленський відхилив одну з умов мирного врегулювання, яку, за даними західних ЗМІ, пропонувала адміністрація Дональда Трампа: визнання Україною російської юрисдикції над Кримом.
Обставини скасування участі і перспективи переговорів
Спершу 22 квітня Теммі Брюс підтвердила, що Марко Рубіо планував взяти участь у лондонських переговорах, зазначивши, що «в Лондоні є потенціал». Однак пізніше вона пояснила, що рішення держсекретаря скасувати поїздку було зумовлено «логістичними проблемами у його розкладі».
Минулого тижня після зустрічі з представниками України та європейськими союзниками у Парижі, Рубіо попередив, що президент США Дональд Трамп може втратити терпіння щодо затягування переговорів та зосередитися на «інших пріоритетах». Водночас, у Держдепі підтвердили участь у лондонській зустрічі спеціального представника президента Трампа з питань України Кіта Келлога. Брюс зазначила: «Ми з нетерпінням чекаємо відповіді від нього щодо успіхів у Лондоні».
Поки що невідомо, чи візьме участь у заході інший спецпосланець президента США Стівен Віткофф, який нещодавно тричі зустрічався з російським лідером Володимиром Путіним і, імовірно, знову зустрінеться з ним цього тижня.
Переговори між Україною, США та європейськими країнами
17 квітня у Парижі відбулися перемовини за участю України, США, Франції, Великобританії та Німеччини щодо завершення війни РФ в Україні. Наступний раунд заплановано на 23 квітня у Лондоні.
20 квітня президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Україна та Росія укладуть угоду наступного тижня. Він також додав, що після цього обидві країни «почнуть вести великий бізнес із США, яке процвітає, та зароблять статки».
За даними видання «The Wall Street Journal», Україна нині перебуває під тиском щодо відповіді на низку ідей адміністрації Трампа, зокрема щодо можливого визнання США анексії Криму Росією у 2014 році та виключення Києва зі списку кандидатів на вступ до НАТО. Ці пропозиції були викладені у таємному документі, представленому Україні у Парижі 17 квітня, та обговорювалися на зустрічах з європейськими посадовцями. Очікується, що відповідь Києва на ці ініціативи буде озвучена під час зустрічі у Лондоні цього тижня.