СБУ завершила розслідування справи про підготовку теракту у Львові

СБУ передала до суду справу про підготовку теракту у Львові

Служба безпеки України завершила розслідування та направила до суду обвинувальний акт проти підозрюваного, який, за даними слідства, працював на російську ФСБ. Він підозрюється в підготовці теракту у Львові, що планувався на липень цього року. Про це стало відомо 22 грудня.

Про це розповідає UBB

За інформацією контррозвідки, фігурант справи перевозив вибухівку для вчинення теракту, який має на меті завдати шкоди українським правоохоронцям. Співробітники СБУ затримали його під час поїздки до Львова з вибуховим пристроєм.

Після затримання служба безпеки провела комплексні заходи, аби встановити особу підозрюваного та документувати злочини його куратора з росії. Виявилося, що затриманим є 41-річний чоловік з міста Пустомити на Львівщині, який раніше вже відбував покарання за вбивство, наркозлочини та шахрайство.

«Встановлено, що спочатку агент прибув до Хмельницького, де за координатами від російської спецслужби знайшов схрон і дістав з нього саморобний вибуховий пристрій (СВП). Після цього фігурант з бомбою виїхав на таксі до місцевого автовокзалу, звідки планував відбути до Львова, де мав отримати подальші вказівки від куратора з РФ».

Затриманого було спіймано під час посадки на рейсовий автобус. У нього вилучили саморобний вибуховий пристрій та смартфон, з якого він контактував з куратором.

Чоловіку пред’явлено звинувачення у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану. Він перебуває під вартою, а у разі визнання винним йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

11 грудня СБУ повідомила про затримання двох осіб за підозрою в підготовці ударів по Київщині на доручення російського ГРУ.

Українські правоохоронці регулярно інформують про затримання особи, яких підозрюють у співпраці з російськими спецслужбами, а також у державній зраді та диверсіях.