Сполучені Штати Америки й надалі підтримують прямі переговори між україною та російською федерацією, наголошуючи на необхідності дипломатичного вирішення конфлікту. У Державному департаменті США підкреслили, що військового способу завершення війни немає, і лише переговори можуть привести до встановлення справедливого та сталого миру.
Про це розповідає UBB
Позиція США щодо врегулювання війни
«Ми продовжуємо підтримувати прямі переговори між Росією та Україною. Президент підтримує будь-який механізм, який веде до справедливого, міцного і тривалого миру – будь-який механізм. Воєнного вирішення російсько-українського конфлікту не існує, і необхідне дипломатичне рішення», – сказала речниця Держдепу США Теммі Брюс під час брифінгу.
За словами речниці, президент США Дональд Трамп налаштований оптимістично щодо можливості завершення війни, яку розв’язала рф проти україни. Вона також зазначила, що останнім часом Трамп відверто висловлює свою думку щодо російського президента володимира путіна.
Теммі Брюс окремо наголосила на глибокому занепокоєнні США масованими атаками рф на українські міста, які призводять до жертв серед цивільного населення. Зокрема, вона підкреслила, що нещодавні повітряні удари стали найбільшими від початку повномасштабної агресії.
Реакції Трампа та Кремля
25 травня президент США різко розкритикував володимира путіна після чергової масованої атаки на україну. Через кілька днів, 27 травня, Трамп повторно висловив своє невдоволення діями російського лідера, зазначивши у соцмережі Truth Social, що якби не його зусилля, ситуація з рф могла б бути значно гіршою, і додав: «Він грається з вогнем!».
На такі заяви президента США у кремлі відреагували, назвавши це «емоційним навантаженням усіх абсолютно». Водночас речник путіна дмитро пєсков охарактеризував підхід США до врегулювання війни як «збалансований».
За інформацією американських ЗМІ, Дональд Трамп розглядає можливість запровадження нових санкцій проти рф. Очікується, що санкції можуть стати важелем для тиску на російського президента з метою погодження 30-денного припинення вогню. Водночас остаточного рішення щодо санкцій наразі немає.