Під час засідання Ради безпеки ООН 29 травня представник Сполучених Штатів Америки закликав російську федерацію прийняти запропоновану угоду про припинення війни в Україні, наголосивши на вигідності такого рішення саме для росії. Виконувач обов’язків заступника постійного представника США при ООН Джон Келлі зазначив, що подальше продовження бойових дій не приносить користі жодній зі сторін.
Про це розповідає UBB
Переговори та можливі санкції проти росії
Джон Келлі підкреслив, що Сполучені Штати можуть переглянути свою участь у переговорному процесі, якщо росія обере шлях ескалації конфлікту. Він також додав, що в разі відмови російської сторони ще можливе посилення санкцій проти росії.
«Сполучені Штати розглядатимуть можливість відмови від своїх переговорних зусиль, якщо Росія ухвалить неправильне рішення продовжувати цю катастрофічну війну».
28 травня державний секретар США Марко Рубіо під час телефонної розмови із Сергієм Лавровим, міністром закордонних справ російської федерації, закликав росію вести конструктивний і добросовісний діалог з Україною.
Позиції сторін щодо переговорів у Стамбулі
У відповідь того ж дня Сергій Лавров повідомив, що росія пропонує Україні провести другий раунд переговорів у Стамбулі 2 червня. За його словами, російська делегація підготувала меморандум щодо мирної угоди, який представить помічник президента росії Володимир Мединський.
Проте Кремль відмовився передати Україні свої умови напередодні стамбульських переговорів, що викликало критику з боку Києва. Президент України Володимир Зеленський заявив, що така позиція свідчить про намір Кремля зробити перемовини «пустими». Офіційна згода України на запропоновану зустріч 2 червня наразі не озвучена.
Президент США Дональд Трамп зробив заяву 28 травня, зауваживши, що протягом двох тижнів стане зрозуміло, чи дійсно Володимир Путін має намір завершити війну в Україні. За словами Трампа, російська сторона демонструє бажання досягти домовленостей, але остаточний висновок можна буде зробити лише після підписання відповідної угоди.