Трамп критикує сенаторів-республіканців за обмеження армії США у Венесуелі

Трамп розкритикував сенаторів-республіканців через обмеження застосування армії США у Венесуелі

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп 8 січня висловив своє обурення з приводу ухвалення ініціативи в Сенаті, що забороняє його адміністрації застосовувати армію у Венесуелі без попереднього погодження з Конгресом.

Про це розповідає UBB

У своїй соцмережі Truth Social Трамп зауважив, що республіканцям «має бути соромно» за тих сенаторів, які підтримали демократів у голосуванні за цю ініціативу. Президент назвав документ спробою «забрати нашу спроможність боротися та боронити Сполучені Штати Америки».

Трамп особливо звернув увагу на сенаторів С’юзан Коллінз, Лізу Мурковскі, Ренда Пола, Джона Гаулі та Тодда Янґа, заявивши, що вони «ніколи знову не мають бути обрані». Він звинуватив їх у перешкоджанні його повноваженням як головнокомандувача, а Закон про воєнні повноваження охарактеризував як «неконституційний».

«Я давно виступаю за те, щоб Конгрес відігравав свою конституційну роль у використанні військової сили, і Венесуела не є винятком. Будь-яке майбутнє застосування сили або суттєва зміна політики у Венесуелі повинні включати надійний нагляд та дозвіл Конгресу, що відповідає нашим конституційним обов’язкам, верховенству права та чіткій оцінці переваг для американського народу».

Сенаторка Мурковскі раніше пояснювала своє голосування, зазначивши, що закон вимагає схвалення Конгресу для подальших військових операцій у Венесуелі. Вона підтримала усунення Ніколаса Мадуро від влади, але зауважила, що заяви Трампа викликають занепокоєння щодо можливого тривалого перебування американських військ у цій країні.

Сьогодні Сенат США ухвалив процедурну резолюцію, яка блокує можливість подальших воєнних дій адміністрації Трампа у Венесуелі без дозволу Конгресу. Резолюцію підтримали 52 сенатори, тоді як 47 висловилися проти. Серед тих, хто голосував за резолюцію, були й деякі соратники Трампа з Республіканської партії.

Нагадаємо, що в ніч проти 3 січня американські війська завдали ударів по військових об’єктах у Каракасі і затримали президента Венесуели Ніколаса Мадуро та його дружину Сілію Флорес. Влада США не вважає Мадуро легітимним президентом і звинувачує його в змові з метою «наркотероризму».

5 січня Ніколас Мадуро та його дружина постали перед судом у Нью-Йорку, де їм висунули обвинувачення за чотирма пунктами, зокрема, за змову з метою наркотероризму і володіння кулеметною зброєю. Подружжя заперечує свою провину, а Мадуро стверджує, що досі вважає себе президентом Венесуели.