Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що під час зустрічі на Алясці президент США Дональд Трамп має намір використовувати питання санкцій проти росії як важіль тиску на Володимира Путіна. Бессент підкреслив, що Трамп “дасть зрозуміти” Путіну, що “усі варіанти залишаються відкритими” щодо можливого послаблення або посилення санкцій. Він також додав, що європейські союзники “повинні приєднатися до нас у цих санкціях” та “допомогти створити більше важелів впливу”.
Про це розповідає UBB
Водночас повідомляється, що союзники України розглядають можливість поступового послаблення санкцій проти росії в разі досягнення домовленості про повне припинення вогню в Україні. Джерела, близькі до керівництва Ради ЄС, зазначили, що план послаблення передбачає можливість повторного введення санкцій у разі порушень. Зокрема, в ЄС сподіваються на негайне досягнення 15-денного припинення вогню, перш ніж відбудеться більш структурована пауза в бойових діях в Україні. Протягом цього періоду санкції залишатимуться чинними.
Джерела в італійському уряді наголосили, що вони наполягатимуть на участі Трампа в переговорах з Путіним, залучаючи Європу до обговорення питань України. Італія також підкреслить важливість чітких військових, економічних і політичних гарантій для України.