Президент США Дональд Трамп виявляє зростаючу нетерпимість до дій росії, оскільки вважає, що вона не робить достатньо для завершення війни. Про це заявив віцепрезидент США Джей Ді Венс.
Про це розповідає UBB
«Він реагує на реальну ситуацію на місцях. По-перше, ми провели надзвичайно добросовісні переговори як з росіянами, так і з українцями. Я вважаю, що президент стає неймовірно нетерплячим до росіян, бо не відчуває, що вони роблять достатньо, щоб закінчити війну. По-друге, президент почувається впевненим, що ця війна є серйозною проблемою для росії», – зазначив Венс.
Він також підкреслив, що Трамп бажає, щоб війна закінчилася. «Президент бачить економічні показники зі Східної Європи, кількість загиблих з обох сторін. Він говорить Володимиру Путіну: «Час припинити вбивства»… якщо росіяни відмовляться від переговорів у дусі доброї волі, це призведе до серйозних наслідків для їхньої країни. Це не зміна позиції. Це визнання реальності», – додав Венс, коментуючи зміни у позиції Трампа щодо війни в Україні.
Напередодні Трамп висловив думку про те, що Україна, за підтримки Євросоюзу, може відновити свої території «у їхньому первісному вигляді»:
«З часом, терпінням і фінансовою підтримкою Європи, зокрема НАТО, відновлення кордонів, які існували до початку війни, є цілком реальним варіантом».
У ході президентської кампанії 2024 року Трамп заявляв про свою здатність швидко завершити конфлікт, однак нещодавно визнав, що його сподівання на швидке врегулювання через добрі стосунки з президентом росії не виправдалися.
Президент України Володимир Зеленський також прокоментував заяву Трампа, зазначивши в інтерв’ю Fox News, що був «трохи здивований» висловлюваннями американського президента про повернення всіх окупованих територій, назвавши це позитивним сигналом.
У Кремлі ж назвали помилковою тезу Трампа про те, що Україна може відвоювати окуповані росією території.
Згідно з інформацією WSJ, Трамп нещодавно спілкувався з членами своєї адміністрації, які наполягали на більш жорсткій позиції щодо росії. Серед них були спецпосланник президента США Кіт Келлог та новий посол в ООН Майк Волц, які інформували Трампа про те, що «росія за останні роки досягла незначного прогресу» на полі бою.