Плани європейських лідерів переконати США запровадити нові санкції проти Росії були зірвані втручанням президента США Дональда Трампа. Він публічно закликав Україну “негайно” розпочати мирні переговори з РФ, що фактично змусило Володимира Зеленського погодитися на заплановану Кремлем зустріч у Стамбулі. За словами дипломатів, український президент не мав політичного простору для відмови через побоювання втратити підтримку Трампа.
Про це розповідає UBB
Лідери коаліції, які прагнули тиснути на Трампа, приїхали до Києва 10 травня, щоб переконати його в необхідності запровадження потужних економічних санкцій проти Росії. Над цим пакетом працює сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який має широку підтримку в Конгресі. Однак після допису Трампа ці зусилля втратили свою ефективність.
Стратегії санкцій і перспективи для України
Велика Британія відклала запровадження нових обмежень, але Європейський союз все ще сподівається реалізувати новий пакет санкцій до кінця травня, за умови, що припинення вогню не настане. Серед можливих заходів — санкції проти компанії-оператора газопроводу “Північний потік-2”.
“Нові американські санкції могли б стати ключовим чинником тиску на Кремль – не лише через їхню економічну силу, а й через політичний сигнал, що Трамп визнає відповідальність Путіна за гальмування миру”
Зараз Європа очікує результатів переговорів у Туреччині, перш ніж активізувати тиск на США щодо нових санкцій. Водночас США не дали однозначного сигналу щодо можливості запровадження антиросійських обмежень, якщо ситуація з атакою на Україну залишиться напруженою або Путін відмовиться від переговорів.