Україна очікує меморандуму від росії для продовження переговорів у Стамбулі

Україна все ще очікує від РФ меморандуму до переговорів у Стамбулі – Сибіга на зустрічі з Фіданом

Україна підтвердила свою готовність до нового етапу переговорів із росією щодо припинення вогню, однак наголосила на необхідності отримання від москви офіційного меморандуму з пропозиціями. Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга під час зустрічі у Києві зі своїм турецьким колегою Хаканом Фіданом.

Про це розповідає UBB

Стан переговорного процесу між Україною та росією

Сибіга акцентував, що українська сторона прагне досягнути миру якнайшвидше, і готова безпосередньо обговорювати це питання з росією. Він наголосив на важливості продовження діалогу та підкреслив, що Україна відкрита до перемир’я, про що вже неодноразово заявляла під час попередніх зустрічей.

«Ми зацікавлені, щоб ці зустрічі продовжувалися. Ми хочемо закінчити цю війну цього року. Ми зацікавлені у перемирʼї. Україна відкрито це обговорюватиме напряму з Росією. Ми це підтвердили під час останніх зустрічей»

Зі свого боку, міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан, який нещодавно відвідав москву, поділився баченням щодо перспектив мирного врегулювання. За словами Фідана, стамбульські переговори, що відбулися 16 травня, надали новий поштовх мирному процесу та можуть стати базою для подальших кроків до завершення війни.

Підсумки стамбульських переговорів і позиції сторін

У стамбульських переговорах брали участь делегації обох країн: російську делегацію очолив помічник президента рф Володимир Мединський, до складу також увійшли заступник міністра закордонних справ Михайло Галузін, начальник Головного управління Генштабу зс рф Ігор Костюков, заступник міністра оборони Олександр Фомін та кілька експертів. Попри відсутність значного прогресу, сторони домовилися провести обмін полоненими за схемою «тисяча на тисячу», який завершився 25 травня.

Ці переговори стали першими за останні три роки прямими перемовинами між Україною та росією. Українська сторона наполягала на 30-денному припиненні вогню, однак росія не відмовилася від своїх територіальних претензій. Як і раніше, москва вимагає визнання свого суверенітету над чотирма українськими областями, хоча повного контролю над ними її війська не мають. Визнання цих вимог росія вважає передумовою для початку діалогу щодо припинення бойових дій.