Україна передала росії свою позицію щодо припинення вогню для мирних переговорів

Умєров повідомив про передачу Росії документа про позицію України щодо припинення вогню

Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що офіційний Київ передав представникам російської федерації документ з українською позицією стосовно припинення вогню. За його словами, російська сторона затягувала підготовку власного «меморандуму», намагаючись вплинути на хід перемовин щодо мирного врегулювання.

Про це розповідає UBB

Міжнародний тиск і реакція сторін

Умєров наголосив, що вирішальну роль у просуванні переговорного процесу відіграв тиск міжнародної спільноти. Зокрема, після заяв президента США, лідерів європейських країн та президента Володимира Зеленського, росія нарешті оголосила про завершення роботи над своїм «меморандумом». Водночас, як зазначив міністр, російська сторона затягує передачу цього документа для подальшого опрацювання.

«Втім, вони затягують передачу документу. Я передав очільнику російської делегації наш документ, який відображає українську позицію. Вони отримали цей документ», – заявив Умєров.

Готовність України до миру та вимоги до переговорів

Україна підтвердила готовність до повного та безумовного припинення вогню й подальшої конструктивної дипломатичної роботи. Умєров підкреслив, що Київ не заперечує проти проведення зустрічей із росіянами та очікує отримання їхнього «меморандуму», щоб діалог був змістовним та сприяв реальному наближенню завершення війни. За словами міністра, у російської сторони залишалося ще щонайменше чотири дні для передачі власного документа до відльоту делегації.

Він також відзначив, що ефективність переговорів залежить від належної підготовки кожної сторони, а обіцянка росії оперативно передати свій документ повинна бути виконана.

Окремо Умєров закликав російську делегацію виконати свої зобов’язання і утриматися від спроб зірвати змістовність перемовин, наголосивши на необхідності результативної дипломатії.

28 травня у мзс росії заявили про завершення роботи над власним меморандумом щодо мирної угоди з Україною.

Нагадаємо, 16 травня у Стамбулі відбулися перемовини між Україною та рф. Суттєвого прориву сторони досягти не змогли, проте було погоджено обмін полоненими у форматі «тисяча на тисячу», що завершився 25 травня.

Це були перші переговори за три роки. Україна наполягала на 30-денному припиненні вогню. Водночас росія не відмовилася від територіальних претензій і вимагає визнання свого суверенітету над чотирма українськими областями, жодну з яких її війська не контролюють повністю. Москва називає це умовою для початку обговорення припинення бойових дій.