Між Україною та росією відбулася перша частина масштабного обміну полоненими за формулою «1000 на 1000», про що повідомив президент Володимир Зеленський 23 травня. За його словами, на цей момент вдалося звільнити 390 осіб, і він зазначив, що впродовж суботи та неділі очікується продовження процесу.
Про це розповідає UBB
Результати обміну та подальші плани
Зеленський підкреслив, що ця домовленість була досягнута під час зустрічі в Туреччині, і важливо виконати її повністю. Він наголосив, що Україна продовжить дипломатичні зусилля для реалізації подальших кроків у цьому напрямку.
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомив, що вдалося звільнити 270 військових та 120 цивільних.
“Додому повертаються 270 Захисників – це військовослужбовці ЗСУ, зокрема ВМС, ДШВ, Сил ТрО, а також Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України”
. Звільнені військові брали участь у бойових діях на різних напрямках, зокрема у Донецькій, Луганській, Запорізькій, Харківській, Херсонській областях, а також у Чернігівській, Сумській та Київській областях. Серед звільнених є троє жінок.
Глобальні реакції і перспективи
Раніше Радіо Свобода повідомляло, що масштабний обмін полоненими триває 23 травня. У цей день з’явилася інформація про те, що президент США Дональд Трамп у своїй соцмережі Truth Social написав: “Щойно між Росією і Україною був здійснений великий обмін полоненими. Він незабаром набуде чинності. Вітаємо обидві сторони з цими переговорами”.
Україна та росія домовилися про обмін полоненими у форматі 1000 на 1000 після переговорів делегацій обох країн у Стамбулі 16 травня, що стало важливою сходинкою у дипломатичних зусиллях з обох сторін.