Україна пропонує ЄС знизити ціну на російську нафту до 30 доларів — Сибіга

Дії Росії після опівночі покажуть «справжнє» ставлення Росії до мирних зусиль США – Сибіга

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що українська сторона запропонувала європейським колегам обмежити ціну на російську нафту до рівня 30 доларів за барель. Це означає зниження граничної ціни вдвічі, що має стати важливим кроком у посиленні санкцій проти російської економіки.

Про це розповідає UBB

За словами міністра, “Ми порушили питання про обмеження ціни на російську нафту. Я озвучив цифру, яку ми вважаємо виправданою — тридцять доларів. Ми представили наше бачення щодо інших санкційних кроків. Ми зараз на тому етапі, коли спільними зусиллями можемо завдати руйнівного удару по економіці росії, тим самим змусивши їх до миру. Іншим важливим напрямком для тиску є банківський сектор, включно з центральним банком, щоб посилити економічний тиск та стабілізацію ”, — розповів Сибіга під час візиту до Ради міністрів закордонних справ ЄС.

Дипломатична мобілізація та мирні зусилля України

Очільник українського зовнішньополітичного відомства наголосив на важливості дипломатичної активізації: “Саме зараз, у цей критичний момент, потрібно досягти нашої стратегічної цілі — справедливого і всеосяжного миру для України. Ви знаєте, що Україна віддана мирним зусиллям. Україна ніколи не була і не є перешкодою для миру. Мені важливо було поінформувати європейських колег про розвиток подій, зокрема про візит президента Зеленського до Туреччини, яка відіграла важливу роль у активізації мирних переговорів та консолідації світової підтримки на нашу користь”.

Він також наголосив на продовженні роботи щодо досягнення перемир’я та захисту інтересів України, підкресливши, що “перемир’я має бути безумовним і беззастережним”.

20 травня Андрій Сибіга перебуває з офіційним візитом у Брюсселі, де взяв участь у засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС. Метою було інформувати європейських колег про ситуацію на фронті, а також про результати переговорів у Туреччині та контакти між США, країнами ЄС, Україною та росією щодо пошуку мирного рішення.