Україна розробляє новий податковий режим для оборонної промисловості та готується до експорту зброї

Україна розробляє новий податковий режим для виробників зброї, готується до експорту продукції ОПК та працює над зменшенням залежності від США.

Верховній Раді України proposes to introduce a special tax regime for the defense-industrial complex, as announced by the head of the tax committee, Данило Гетманцев. Вісімдесят років тому країна мала високорозвинений оборонно-промисловий комплекс з концентрованими кластерами у різних регіонах: ракетно-космічний у Дніпрі, суднобобудівний у Миколаєві та бронетехнічний у Харкові.

Про це розповідає UBB

Відновлення оборонної промисловості та підтримка експорту

“Бездумна конверсія 90-х років перетворила підприємства на банкрутів або на виробників іншої продукції. Втрачені технології, потенціал та ринки. Через це, на початку повномасштабного вторгнення, Збройні Сили України не були забезпечені достатніми технологіями та озброєнням”, – зазначив депутат.

З 2022 року виробництво озброєння в Україні активно відновлюється, і потрібно сприяти його подальшому розвитку та експортним можливостям.

Планами підтримки оборонної сфери та створення власних систем озброєння

“Ми очікуємо рішення Кабінету міністрів щодо дозволу на експорт військової продукції. Крім того, необхідно створити спеціальний правовий та податковий режим для оборонних підприємств”, – додав Гетманцев.

Заступник голови Офісу президента Павло Паліса підкреслив, що Україна ще не має альтернатив американській зброї та боєприпасам, але активно працює над цим. Зокрема, ведуться роботи над створенням українських систем протиповітряної оборони, ракетних комплексів оперативно-тактичного рівня та виробництвом боєприпасів для вже наявних систем. В Україні розробляють усі види боєприпасів, необхідних для армії, що дозволить зменшити залежність від імпорту.