Україна запровадила нові санкції проти російських паралімпійців, які брали участь у війні, відповідно до указу президента Володимира Зеленського. Під санкції потрапили десять російських спортсменів, які активно підтримували агресію рф проти України.
Про це розповідає UBB
Згідно з інформацією пресслужби Офісу президента, до санкційного пакета також увійшли 130 фізичних осіб і 48 юридичних осіб, пов’язаних із військово-промисловим комплексом рф. Серед них компанія, що брала участь у постачанні компонентів для виробництва супутникової навігаційної апаратури серії «Комета», яка використовується в російських дронах та ракетах, що обстрілюють українські міста.
Крім того, до списку санкцій потрапили підприємства, які займаються виробництвом ракетного комплексу «Орєшнік». Також до санкційного списку увійшли компанії та особи з Ірану, причетні до виготовлення іранських дронів і ракет, які використовуються не лише проти України, а й у конфліктах на Близькому Сході.
«Російський та іранський ВПК уже давно взаємопов’язані. Цим санкційним пакетом ми показуємо ключових учасників, залучених до виробництва засобів ураження, які використовуються для атак Росії проти України та Ірану проти багатьох країн. Світ повинен робити значно більше, щоб розривати ці ланцюги постачання, зокрема критичних компонентів, і ефективно протидіяти цій співпраці. І ми будемо працювати над синхронізацією цих санкцій», – зазначив радник-уповноважений президента з питань санкційної політики Владислав Власюк.
Санкції також були застосовані до іранських інструкторів, які навчали російських операторів дронів «Шахед», що здійснювали атаки на територію України.
Нагадаємо, що раніше, 18 лютого, президент Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо застосування санкцій проти білоруського лідера Олександра Лукашенка, який надає підтримку росії в її збройній агресії проти України.