Україна та ЄС узгоджують деталі 18-го пакету санкцій проти росії

Чи підтримає Трамп введення нових санкцій проти рф

Україна веде переговори з Європейським Союзом щодо розширення санкційного тиску на російську федерацію. Під час обговорення акцентується увага на можливих обмеженнях у рамках вже 18-го санкційного пакету, який має бути більш жорстким за попередні.

Про це розповідає UBB

Нові санкції можуть стати вирішальними

Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що обговорення конкретних деталей пакету відбувається з лідерами ЄС, серед яких Урсула фон дер Ляєн та Антоніу Кошта. За його словами, сторони прагнуть забезпечити максимальну ефективність майбутніх обмежень, щоб завдати рф відчутної шкоди. При цьому Зеленський зауважив, що ключове значення матиме позиція лідерів держав-членів ЄС щодо узгодження санкцій.

“Європа зробила 17-й пакет. Ми проговорювали деталі 18-го пакета, щоб він був сильнішим, поки що непублічно з колегами з Євросоюзу – з Урсулою фон дер Ляєн і з Антоніу Коштою. Мені здається, там можуть бути сильні речі. Якщо хтось з лідерів не заблокує, то можуть бути сильні речі” – сказав голова держави.

Санкційний тиск з боку США та вплив на економіку рф

Зеленський також зазначив, що Україна підтримує діалог зі Сполученими Штатами Америки, зокрема з представниками Сенату, які активно сприяють посиленню санкцій проти росії. Під час нещодавньої зустрічі з президентом США Дональдом Трампом у Ватикані обговорювалися подальші кроки щодо обмежень у енергетичному та банківському секторах, що мають стати додатковим ударом по російській економіці.

Президент України не виключає можливості, що США розширять санкційний тиск на два ключові сектори російської економіки. Однак остаточне рішення щодо цього ще не прийняте, і дії американської сторони залежатимуть від подальшого розвитку подій.

Водночас Зеленський наголосив, що головним викликом для України залишається зростання військово-промислового комплексу рф. Проте, за його прогнозами, уже з наступного року показники виробництва ВПК росії підуть на спад, що буде наслідком дії санкцій. На переконання президента, економічний ефект від вже впроваджених обмежень стане особливо відчутним для російської економіки влітку 2026 року. Саме тоді очікується суттєвий дефіцит бюджету рф, хоча тіньовий характер її економічної системи може частково пом’якшити наслідки.