Україна закликає ЄС впровадити жорсткі санкції проти росії та знизити цінову планку на нафту

Найкращий час для нових санкцій проти РФ: союзники можуть заблокувати ще десятки мільярдів доларів російських активів.

Україна наступного тижня планує закликати Європейський союз посилити санкційний тиск проти рф, пропонуючи більш агресивну та незалежну політику у цьому напрямку. Це зумовлено тим, що Сполучені Штати вагаються з запровадженням нових обмежень, що викликає занепокоєння українських дипломатів.

Про це розповідає UBB

Пропозиції України щодо посилення санкційної політики ЄС

У рамках нової 40-сторінкової рекомендації Україна пропонує конфісковувати активи підсанкційних осіб та передавати їх Україні. Також українські дипломаті закликають застосовувати санкції щодо іноземних компаній, які підтримують російську економіку, використовуючи технології блокчейн, а також вводити вторинні санкції проти покупців російської нафти, зокрема, Індії та Китаю.

«У «Білій книзі» Україна просить ЄС розглянути можливість використання принципу більшості при ухваленні рішень щодо санкцій, щоб уникнути блокувань окремими країнами», – мовиться у документі.

Україна також закликає Європейський союз до активнішого використання механізмів для посилення тиску на російський банківський сектор. Зокрема, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга під час візиту до Брюсселя 20 травня закликав країни G7 знизити цінову планку на російську нафту до 30 доларів за барель, що могло б суттєво обмежити доходи росії від продажу енергоресурсів.

Міжнародний контекст та перспективи санкцій

У Сполучених Штатах наразі утримуються від запровадження нових санкцій проти росії, зважаючи на побоювання, що це може перешкодити мирним переговорам. Президент Дональд Трамп вважає, що нові санкції можуть ускладнити пошук компромісу та негативно позначитися на майбутній торгівлі з Москвою.

«Трамп вважає, що введення нових обмежень може перешкодити переговорному процесу», – зазначає американська газета.

З іншого боку, держсекретар США Марко Рубіо визнав можливість ухвалення законопроєкту сенатора Ліндсі Грема, який передбачає введення «драконівських» санкцій у разі відсутності бажання росії укласти мирну угоду. У той час як у ЄС сподіваються на схвалення нових санкцій, які знизять цінову планку на нафту та посилять економічний тиск на рф, що може мати важливі наслідки для майбутнього конфлікту.