Україна запропонувала росії припинення вогню до зустрічі лідерів

«Відбулося вже 26 російських штурмових дій» – Зеленський про порушення перемир’я з боку РФ

Президент України Володимир Зеленський виступив з ініціативою тимчасового припинення вогню з боку російської федерації до часу проведення зустрічі на найвищому рівні. За його словами, Україна пропонує організувати переговори між лідерами у Стамбулі, Ватикані або Швейцарії у будь-який день із понеділка, за вибором російської сторони.

Про це розповідає UBB

Умови припинення вогню та перспективи переговорів

Зеленський пояснив, що ініціатива припинення вогню спрямована на досягнення деескалації конфлікту та створення умов для конструктивного діалогу. Водночас він наголосив, що, якщо відсутнє порозуміння, бажання досягти домовленостей чи деескалації, режим припинення вогню буде завершено вже в день зустрічі. При наявності прогресу сторони можуть продовжити перемир’я під моніторингом США.

«Ми пропонуємо рускім припинення вогню до зустрічі лідерів. Зустріч на вибір рускіх – Стамбул, Ватикан чи Швейцарія. Ми пропонуємо зустріч з понеділка в будь-який день», – сказав Зеленський під час брифінгу.

Український президент також висловив сподівання на підтримку цієї ініціативи з боку президента США Дональда Трампа, а також підкреслив зацікавленість турецького лідера Реджепа Тайїпа Ердогана у багатосторонній зустрічі за участі Трампа, Путіна, Ердогана і самого Зеленського.

Позиція росії та перебіг переговорів

Під час останнього раунду переговорів у Стамбулі Україна запропонувала російській стороні організувати зустріч на рівні лідерів до завершення червня. Проте, за словами заступника міністра закордонних справ України Сергія Кислиці, російська федерація відмовилася від загального припинення вогню.

Зі свого боку, глава російської делегації Володимир Мединський заявив, що росія готова погодитися на короткострокове припинення вогню тривалістю два-три дні лише на окремих ділянках фронту. Він також підкреслив, що зустріч лідерів можлива лише після детального опрацювання змісту домовленостей, щоб глави держав могли ухвалити остаточні рішення щодо вже підготовлених і погоджених проєктів.