Українська делегація на чолі з першою віцепрем’єр-міністеркою та міністеркою економіки Юлією Свириденко прибула до Вашингтона для проведення низки важливих дипломатичних зустрічей. До складу делегації входять також голова Офісу президента Андрій Єрмак, представники Міністерства оборони та Офісу президента.
Про це розповідає UBB
Ключові питання порядку денного у США
За словами Андрія Єрмака, делегація проведе «чимало зустрічей» з представниками обох політичних партій США, які підтримують Україну, а також із командою президента Дональда Трампа. Серед основних тем на переговорах – питання оборонної підтримки України, ситуація на фронті, посилення санкцій проти росії, зокрема обговорення законопроєкту сенатора Ґрема. Крім того, планується обговорення угоди про створення Інвестиційного фонду відбудови, яку вже було підписано раніше.
Окрему увагу сторони приділять питанню повернення депортованих українських дітей з росії та підтримці цього процесу. Також у Вашингтоні обговорять дії російської пропаганди, пов’язані з церковними питаннями.
«Будемо активно просувати важливі для України питання. Наша повістка доволі комплексна. Плануємо говорити про оборонну підтримку і ситуацію на полі бою, посилення санкцій проти Росії, зокрема законопроєкт сенатора Ґрема. Також обговоримо угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови, яку раніше підписали. А ще – про питання повернення Росією депортованих українських дітей і підтримку цього процесу. Також обговоримо пропаганду росіян, повʼязану з питаннями церкви», – написав Єрмак у телеграмі.
Стан перемовин щодо перемир’я
Під час візиту до США українська делегація також поінформує американських партнерів про результати перемовин з російською стороною у Стамбулі. Другий раунд діалогу між Україною та росією не приніс домовленості про перемир’я, попри пропозицію Києва щодо безумовного припинення вогню. Росія досі відкидає ідею повного перемир’я, про що повідомив перший заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця.
На переговорах у Стамбулі 2 червня російська делегація передала Україні меморандум із пропозиціями щодо перемир’я, які наразі вивчає Київ. Україна та США наполягають на негайному і безумовному припиненні вогню, однак москва не погоджується на ці умови.
Президент США Дональд Трамп 28 травня заявив, що зможе надати відповідь щодо намірів путіна завершити війну в Україні протягом двох тижнів. Трамп висловив думку, що російська сторона «хоче щось зробити», однак остаточне рішення буде можливим лише після підписання відповідної угоди.