78% українців виступають проти передачі неокупованих територій рф

78% українців проти передачі РФ неокупованих територій трьох областей

Результати опитування КМІС

Згідно з нещодавнім опитуванням, 78% українців відкидають вимогу передати під контроль росії неокуповані території Запорізької області, Херсонщини та Донеччини. Це стало відомо завдяки дослідженню, проведеному Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у період з 15 травня по 3 червня.

Про це розповідає UBB

Дослідження вказує на те, що питання можливих територіальних поступок, яке ставилося з травня 2022 року, стало більш конкретним у останньому опитуванні. Зокрема, 68% опитаних категорично проти офіційного визнання окремих територій частиною росії, тоді як 24% висловили готовність до таких поступок. Аналогічно, 78% респондентів заперечують передачу територій, які контролюються Україною, в той час як лише 15% готові погодитися на це.

«Таким чином, з точки зору громадської думки, будь-який варіант, що передбачає офіційне визнання українських територій частиною росії, буде відкинутий».

Гнучкість українців у переговорах

Соціологи також зазначили, що українці зберігають певну гнучкість у питаннях територій. Наприклад, 43% готові обговорити варіант де-факто визнання контролю росії, хоча 48% виступають категорично проти цього. При цьому більшість респондентів згодні на компроміс, якщо буде запропоновано надійні гарантії безпеки.

Опитування показало, що 52% українців виступають проти будь-яких територіальних поступок для досягнення миру, в той час як 38% готові прийняти певні втрати. Це свідчить про те, що українці сприймають територіальні поступки як визнання фактичного контролю росії, але не визнають це юридично.

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький підкреслив, що українці мають чіткі «червоні лінії» у питанні територій. За його словами, вони готові до обговорення компромісів, але лише у формі визнання де-факто окупації.

Нагадаємо, що російська делегація на переговорах у Стамбулі 2 червня представила свої умови для можливого припинення вогню, зокрема, вимагала виведення українських військ із Запорізької, Донецької, Луганської і Херсонської областей, а також міжнародного визнання цих регіонів частиною росії.

Також Україна наполягає на безумовному припиненні вогню, що підтримується США, які є ініціаторами переговорів між Україною та рф.