Вищий антикорупційний суд 5 серпня ухвалив рішення про тримання під вартою з можливістю внесення застави для керівника військової частини, що є підозрюваним у справі про корупційні дії під час закупівлі засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) та безпілотних літальних апаратів (БпЛА). Про це повідомила пресслужба ВАКС.
Про це розповідає UBB
Розмір застави встановлено на рівні двох мільйонів гривень, а термін дії запобіжного заходу триватиме до 30 вересня 2025 року.
У разі внесення застави на підозрюваного покладуть процесуальні обов’язки, що включають заборону залишати межі Києва та Київської області без дозволу слідчого або прокурора, а також обов’язок повідомляти про зміну місця проживання чи роботи. Він також зобов’язаний утримуватися від спілкування з визначеними особами та носити електронний засіб контролю.
У цей же день ВАКС обрав запобіжний захід і для ще одного підозрюваного – директорки товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ), якій призначено тримання під вартою на 60 діб з можливістю внесення застави у розмірі 2 001 508 гривень.
Імена підозрюваних не були озвучені, а коментарі з їхнього боку щодо рішення суду наразі відсутні.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура підтвердила, що розглядає можливість оскарження запобіжних заходів.
2 серпня НАБУ та САП повідомили про викриття хабарництва в рамках закупівлі БпЛА та засобів РЕБ, в процесі якого фігурують чинний депутат Верховної Ради, керівники військових адміністрацій та військовослужбовці Нацгвардії. За інформацією, схема полягала в укладенні державних контрактів з постачальниками за завищеними цінами, внаслідок чого до 30% від суми контракту поверталося учасникам злочину у вигляді неправомірної вигоди.
4 серпня стало відомо, що фігурантам справи вже повідомили про підозру. Серед них – народний депутат від фракції «Слуга народу» Олексій Кузнєцов, голова Мукачівської райдержадміністрації Сергій Гайдай, а також керівник Рубіжанської міської військової адміністрації Андрій Юрченко.
ВАКС раніше взяв Кузнєцова під варту на 60 днів з можливістю внесення застави у розмірі 8 003 004 гривень. Депутат та його захист не коментували висунуті звинувачення.
Для Гайдая суд визначив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів з можливістю внесення застави, що перевищує 10 000 000 гривень. У суді Гайдай заявив, що «немає в світі людини, якій би я запропонував, щоб мені дали відкати з того, що підвищують штучно ціни на військові потреби». Він також підкреслив, що не планує «нікуди тікати» і «коли це все закінчиться, піде на фронт».