Вашингтон розчарований вимогами росії щодо перемир’я, але не здивований ними

у Вашингтоні розчаровані, але не здивовані переліком вимог, які Росія висунула для перемир’я

У Сполучених Штатах Америки висловлюють розчарування, але не здивування через перелік вимог, які росія висунула для укладення перемир’я з Україною. Американські посадовці відзначають, що умови, запропоновані москвою, є неприйнятними як для Києва, так і для адміністрації президента Дональда Трампа.

Про це розповідає UBB

Вимоги росії та позиція США

За словами американських чиновників, перелік російських вимог виглядає як спроба зірвати конструктивні переговори щодо припинення війни. Відомо, що президент Трамп ще до останнього раунду перемовин висловлював розчарування відсутністю будь-якого поступу на шляху до миру. Особи, обізнані з його позицією, зазначають, що він раніше критикував обидві сторони, однак останнім часом почав дистанціюватися від ситуації.

Незважаючи на попередні погрози Трампа щодо введення нових санкцій проти москви, після другого раунду переговорів, який відбувся 2 червня, адміністрація США не вжила жодних конкретних дій для реалізації цих заяв.

«У Вашингтоні розчаровані, але не здивовані переліком вимог, які Росія висунула для перемир’я».

Переговори в Стамбулі та позиція України

Другий раунд перемовин між українською та російською делегаціями відбувся 2 червня у Стамбулі та тривав близько години. Українська сторона запропонувала свої умови: відсутність зобов’язання набути нейтральний статус і відмова визнавати окуповані території російськими.

Тим часом російські державні медіа опублікували текст меморандуму, в якому містяться вимоги москви. Зокрема, мова йде про виведення українських військ із Запорізької, Донецької, Луганської та Херсонської областей, а також міжнародне визнання російськими цих територій і анексованого у 2014 році Криму. Окрім цього, росія наполягає на нейтральному статусі України, що означає відмову від вступу до військових союзів і заборону розміщення на території країни іноземних військових формувань.

За наполяганням США, у травні цього року Москва і Київ вперше з початку повномасштабного вторгнення сіли за стіл прямих переговорів, однак суттєвого прогресу у досягненні домовленостей про припинення війни наразі не досягнуто.