Верховна Рада України планує 18 червня провести друге читання законопроєкту, що передбачає запровадження множинного громадянства для українців. Про це заявив віцепрем’єр-міністр – міністр національної єдності Олексій Чернишов під час зустрічі з українськими біженцями у Бельгії.
Про це розповідає UBB
Ключові особливості законопроєкту
За словами Олексія Чернишова, 90% країн, у яких нині перебувають українські громадяни, вже мають закони, що дозволяють подвійне або множинне громадянство. Він наголосив, що таку практику необхідно врегулювати і в Україні, а перелік країн, громадянам яких буде дозволено отримати множинне громадянство, буде обмежений. Перш за все, це стосуватиметься країн Європейського Союзу, G7 та НАТО. Водночас громадяни росії не зможуть скористатися цією можливістю.
«90% країн, де сьогодні перебувають українці, мають закон про подвійне, множинне громадянство. Це нормально, цього не треба боятися – це треба врегулювати. Перелік країн, громадянам яких буде надано таку можливість, буде обмежений. Дехто питає: «То що, росіянам теж можна буде?» Очевидно, що ні. Насамперед йдеться про країни Європейського Союзу, країни G7, країни НАТО. І я б хотів зазначити: черга за українським громадянством сьогодні не стоїть», – сказав Олексій Чернишов.
Хто зможе скористатися новим правом
Віцепрем’єр-міністр зазначив, що прийняття законопроєкту дозволить іноземцям, які захищають Україну, представникам української діаспори й тим, хто вже має громадянство інших країн, офіційно зберігати український паспорт. Серед українців є й ті, хто вже отримав громадянство європейських або інших держав, проте не відмовився від українського громадянства. Законодавчі зміни дадуть їм змогу легітимно залишати українське громадянство, наприклад, бути одночасно громадянином Бельгії та України.
Друга категорія стосується українців, які в цьому та наступному році отримують громадянство інших країн Європи. Вони також матимуть змогу за власним бажанням офіційно зберегти український паспорт.
На сьогодні чинне законодавство України не визнає іншого громадянства, хоча фактично багато українців за кордоном вже отримали або планують отримати громадянство країн перебування.
Законопроєкт, який Верховна Рада ухвалила у першому читанні наприкінці минулого року, передбачає можливість для громадян України мати декілька паспортів різних країн. Окрім того, документ визначає умови набуття множинного громадянства та дозволяє іноземцям отримати український паспорт із збереженням іноземного громадянства.