Верховна Рада України 3 червня підтримала у першому читанні законопроєкт, який передбачає створення посади військового омбудсмана. За ухвалення документа в цілому проголосували 287 народних депутатів.
Про це розповідає UBB
Основні повноваження військового омбудсмана
За словами уповноваженої президента з прав військовослужбовців Ольги Решетилової, новий законопроєкт визначає, що військовий омбудсман матиме право приймати скарги, реагувати на них, а також проводити перевірки з доступом до військових об’єктів. Це дозволить ефективніше розглядати питання правового захисту військовослужбовців і членів їхніх сімей.
«Законопроєкт передбачає повноваження на опрацювання скарг, реагування та проведення перевірок із доступом до військових об’єктів».
Передумови створення і подальші кроки
Ініціатива щодо створення посади військового омбудсмана була подана до парламенту 8 травня як невідкладна. Раніше, 30 грудня, президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення Ольги Решетилової (Кобилинської) на посаду уповноваженої з питань захисту прав військовослужбовців та їхніх сімей. Згодом він повідомив, що саме Решетилова займатиметься підготовкою відповідного законопроєкту.
Уже 1 січня Ольга Решетилова заявила, що після призначення отримала значну кількість скарг від військовослужбовців, на які необхідно оперативно реагувати. Запровадження військового омбудсмана має стати важливим кроком для захисту прав захисників України та їхніх родин.