Відмова росії передати меморандум Україні свідчить про нереалістичні вимоги

«Сучасна Росія продовжує сталінську політику» – МЗС у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Російська федерація відмовилася передати Україні свій меморандум із умовами припинення вогню напередодні очікуваної зустрічі, що, за словами речника Міністерства закордонних справ України Георгія Тихого, може свідчити про наявність у документі нереалістичних ультиматумів.

Про це розповідає UBB

Україна вимагає відкритості від росії

Георгій Тихий наголосив, що небажання росії ознайомити Україну зі змістом меморандуму може бути ознакою того, що російська сторона намагається приховати власне блокування мирного процесу. Він підкреслив, що якщо це не так, росія має негайно передати документ, аби уникнути звинувачень у затягуванні переговорів та перетворенні наступного раунду переговорів на формальність.

«Страх росіян надіслати Україні свій «меморандум» свідчить про те, що він, ймовірно, наповнений нереалістичними ультиматумами, і вони бояться розкрити, що гальмують мирний процес».

З аналогічною вимогою до росії раніше звернувся голова українського МЗС Андрій Сибіга, який закликав російську сторону якнайшвидше надати проєкт меморандуму щодо припинення вогню.

Переговорний процес і позиції сторін

Сергій Лавров, очільник МЗС російської федерації, стверджує, що робота над меморандумом завершена, і запропонував провести другий раунд переговорів у Стамбулі 2 червня. Водночас міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що українська сторона вже передала росіянам документ із власною позицією стосовно припинення вогню.

У Кремлі заявили, що пропозиція Міністерства закордонних справ України, яка закликає росію передати свої умови, є «неконструктивною». Речник Кремля Дмитро Пєсков утримався від коментарів щодо змісту можливих умов, зазначивши, що всі переговори повинні відбуватися у закритому режимі, а не публічно.

Попередній раунд перемовин між Україною та росією відбувся 16 травня в Стамбулі. Тоді значного поступу досягти не вдалося, проте сторони домовилися про масштабний обмін полоненими за схемою «тисяча на тисячу», останній етап якого завершився 25 травня.

Це перша зустріч за три роки, коли сторони сіли за стіл переговорів. Україна наполягає на 30-денному припиненні вогню, тоді як росія не відмовилася від своїх територіальних претензій та вимагає визнання суверенітету над чотирма українськими областями, які вона не контролює повністю. Саме це москва називає ключовою умовою для початку обговорення припинення бойових дій.