Єрмак запросив спецпредставника США Віткоффа відвідати Україну для оцінки ситуації

Єрмак запросив Віткоффа в Україну, «щоб побачити ситуацію на власні очі»

Голова Офісу президента Андрій Єрмак, перебуваючи у складі української делегації у Вашингтоні, провів зустріч зі спеціальним представником президента США з питань Близького Сходу Стівом Віткоффом. У ході перемовин сторони обговорили перебіг переговорів між українською та російською делегаціями у Стамбулі.

Про це розповідає UBB

Позиція України та США щодо перемир’я

Єрмак наголосив, що позиція росії на переговорах залишається неконструктивною. За його словами, російська сторона затягує процес та маніпулює перемовинами, намагаючись уникнути американських санкцій, і не демонструє готовності до припинення вогню. Він підкреслив, що саме санкційний тиск може спонукати рф до серйозних переговорів щодо врегулювання ситуації.

У межах зустрічі український представник також запросив Стіва Віткоффа відвідати Україну, аби той міг ознайомитися з реальною ситуацією на місці. Водночас Віткофф, який неодноразово відвідував москву та проводив переговори з володимиром путіним, поки що не прокоментував це запрошення.

«Обговорили трек перемовин української і російської делегацій в Стамбулі. Позиція РФ – неконструктивна. Зазначив, що росіяни тягнуть час і маніпулюють перемовинами, намагаючись уникнути американських санкцій, і не хочуть припиняти вогонь. Тільки санкції зможуть підштовхнути Росію до серйозних перемовин. Також розповів про реальну ситуацію на полі бою. Запросив Стіва Віткоффа відвідати Україну, щоб побачити ситуацію на власні очі», – написав Єрмак у телеграмі ввечері 3 червня.

Пропозиції росії та реакція української сторони

Крім того, Єрмак підкреслив, що Україна повністю підтримує американську ініціативу щодо припинення вогню, яку рф відмовляється приймати, та готова до зустрічі лідерів, від якої ухиляється російська федерація. Напередодні він також провів перемовини зі спецпредставником президента США з питань України Кітом Келлогом, підкресливши необхідність посилення санкційного тиску на рф.

Другий раунд переговорів між Україною та росією у Стамбулі не приніс домовленості про перемир’я. Українська делегація наполягала на безумовному припиненні вогню, однак москва відмовилася підтримати цю пропозицію. Російські державні агентства оприлюднили документ з умовами припинення вогню, серед яких – проведення виборів в Україні, підписання мирного договору після цього, виведення українських військ із Запорізької, Донецької, Луганської й Херсонської областей та міжнародне визнання російською федерацією цих територій і Криму, окупованого у 2014 році.

У так званому «меморандумі рф» також міститься вимога до України щодо нейтралітету, що передбачає відмову від вступу до військових союзів і заборону розміщення на своїй території іноземних військових формувань. Окрім того, москва наполягає на наданні російській мові статусу офіційної в Україні.

Президент США Дональд Трамп заявив 28 травня, що «матиме відповідь за два тижні», чи справді путін має намір завершити війну проти України. Водночас заступник голови Ради безпеки рф дмитро медведєв зазначив 3 червня, що метою участі російської делегації у переговорах у Стамбулі є забезпечення перемоги росії, а не досягнення миру в Україні.