ЄС і Британія запровадили нові санкції проти рф, США утрималися від обмежень

ЄС та Британія завдали нового санкційного удару по РФ, натомість США – відмовились.

Європейський Союз погодив 17-й пакет санкцій, посиливши обмеження проти російської федерації. Цього разу санкції торкнулися майже 200 суден так званого тіньового флоту, які використовуються для транспортування російської нафти, зброї та викраденого українського зерна. Загальна кількість суден під санкціями тепер досягла 342.

Про це розповідає UBB

Розширення обмежень ЄС і нові санкції Британії

Окрім обмежень проти тіньового флоту, ЄС також запровадив торгові санкції проти компаній із Туреччини, Сербії, Узбекистану та Об’єднаних Арабських Еміратів, які допомагали росії обходити обмеження. Розширено і перелік фізичних та юридичних осіб, пов’язаних із російським військово-промисловим комплексом, яким заборонено в’їзд до ЄС, а їхні активи підлягають замороженню.

Цей пакет санкцій не є частиною так званих «масштабних» обмежень, які Євросоюз пообіцяв у разі відмови москви від 30-денного припинення вогню. Тим часом у ЄС вже ведеться підготовка до 18-го пакета санкцій.

Велика Британія також оголосила про нові санкції проти росії, які охоплюють 100 об’єктів у військовій, енергетичній та фінансовій сферах, а також осіб, причетних до інформаційної війни кремля проти України. Окремо обмеження запроваджені щодо ланцюгів постачання російських озброєнь, зокрема ракет «Іскандер», 46 фінансових установ та 18 суден тіньового флоту. Лондон разом із партнерами працює над посиленням цінових стель на російську нафту.

Позиція США: відмова від нових санкцій

На відміну від європейських союзників, президент США Дональд Трамп після розмови з володимиром путіним заявив, що не планує запроваджувати нові санкції проти росії, щоб не перешкоджати переговорам із москвою.

«Є шанс на прогрес».

У ЄС ця позиція викликала обурення: там побоюються, що Трамп може укласти угоду з путіним, яка відповідатиме максималістським вимогам рф і суперечитиме інтересам України.