До кінця 12 травня росія має погодитися на запропоноване Україною та її союзниками 30-денне припинення вогню, інакше Європейський союз готує новий пакет санкцій проти росії. Про це повідомив представник уряду Німеччини Штефан Корнеліус, цитує його The Guardian.
Про це розповідає UBB
Термінові рішення і можливі санкції
За словами Корнеліуса, «час спливає», і в росії залишилось менше 12 годин для ухвалення рішення щодо погодження на припинення вогню. Водночас він не уточнив, які саме санкції можуть бути запроваджені. Раніше повідомлялося, що ЄС уже має проєкт 17-го пакета санкцій, і, за даними кореспондента Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Рікарда Юзвяка, його можуть затвердити вже 14 травня.
Цей пакет санкцій, за його словами, є найслабшим з часів початку повномасштабної війни росії проти України. Він передбачає розширення списків підсанкційних юридичних і фізичних осіб, а також запровадження санкцій проти 98 суден «тіньового флоту». Також обговорюються вторинні санкції щодо компаній із Казахстану, Сербії, Туреччини та Узбекистану. Не виключено, що Будапешт погодиться виключити санкції проти компанії Litasco, пов’язаної з корпорацією «Лукойл». За оцінками, остаточне затвердження пакету може статися 20 травня.
Переговори та позиція лідерів»
Україна заявляє про готовність до довгострокового припинення вогню з росією. Лідери провідних країн ЄС та США підтримали ідею 30-денного перемир’я, яке має початися 12 травня. Москва, не висловлюючи прямої незгоди, наполягає на початку мирних переговорів без попередніх умов, зокрема без припинення вогню. Президент росії володимир путін запропонував провести переговори у Стамбулі 15 травня.
Президент України володимир зеленський 11 травня заявив, що планує їхати до Туреччини та сподівається зустрітися з путіним 15 травня. Хоча путін не підтверджував таких планів, Зеленський зазначив, що навіть якщо припинення вогню не буде, він поїде. Цю інформацію підтвердили джерела, зокрема видання Axios.
Дональд трамп, колишній президент США, напередодні закликав українські власті якнайшвидше почати переговори з росією. Він висловив сумнів щодо можливості швидко укласти мирну угоду, але наголосив, що переговори допомагають зрозуміти ситуацію. Залежно від їх результатів, країни ЄС і США визначаться із подальшими кроками. Раніше Трамп не виключав можливість запровадження нових санкцій проти росії для стимулювання миру.