Європейський Союз виключив із санкційних списків Павла Єзубова, двоюрідного брата та бізнес-партнера російського олігарха Олега Дерипаски.
Про це розповідає UBB
Це рішення стало наслідком постанови Суду ЄС у Люксембурзі, ухваленої в листопаді 2024 року. Незважаючи на це, проти Єзубова залишаються чинними санкції Великої Британії, про що повідомляє The Moscow Times.
Минулого тижня Рада ЄС продовжила дію персональних санкцій для понад 2500 осіб і компаній, які несуть відповідальність за загрозу територіальній цілісності та незалежності України. Водночас, Рада ухвалила рішення не продовжувати санкції щодо однієї особи та виключила ще одну з списків у зв’язку з її смертю.
Павло Єзубов є сином депутата Держдуми Олексія Єзубова. Йому перейшли активи Дерипаски у сферах страхування, медіа, девелопменту, готельного бізнесу та агросектору. З 30 червня 2015 року він став контролюючим акціонером агентства “Роспечать”, а до 2018 року володів 16% акцій “Інгосстраху”. Також він очолював фонд “Фиделитас”, пов’язаний з фондом “Вольное дело”, а серед його активів є “Агроземпродукт” і проєкти у готельному та девелоперському секторах у Краснодарському краї.
Серед іноземних активів Єзубова особливо виділяється готель Aurelio Lech Ski Hotel в Австрії, який до січня 2022 року належав структурами Дерипаски, після чого перейшов до Єзубова через компанію Gost Hotel Management. Він також був директором каліфорнійської студії Ocean Studios Burbank, що, за даними прокуратури США, знаходилась під контролем Дерипаски.
Зазначається, що ЄС упродовж останніх років знімав обмеження й з інших осіб, що потрапили під санкції. У березні 2025 року обмеження були зняті з Володимира Рашевського, Гульбахор Ісмаілової, В’ячеслава Кантора та міністра спорту рф Михайла Дегтярьова, що супроводжувалось активним лобіюванням з боку окремих країн ЄС.
У вересні 2023 року ЄС також не продовжив санкції щодо Григорія Березкіна. У 2025 році суд підтримав позов Дмитра Пумпянського про скасування продовження санкцій, однак Рада ЄС зберегла обмеження, наголосивши на контролі над активами.
Санкції переглядаються і поза межами ЄС. У квітні цього року США виключили зі списку Каріну Ротенберг, а раніше обмеження були зняті з кількох бізнесменів, які публічно критикували війну, зокрема з Аркадія Воложа у 2024 році в ЄС та Олега Тінькова у 2023 році у Великій Британії.