Європейська комісія 10 червня представила 18-й пакет санкцій проти росії, який включає обмеження на діяльність російських енергетичних та фінансових секторів, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
Про це розповідає UBB
«Пропонуємо запровадити заборону на транзакції для «Північного потоку-1» та «Північного потоку-2». Це означає, що жоден оператор ЄС не зможе прямо чи опосередковано брати участь у будь-яких транзакціях щодо трубопроводів «Північний потік». Повернення до минулого немає», – заявила очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Одним із ключових обмежень, запропонованих Єврокомісією, є зниження стелі цін на нафту з 60 доларів за барель до 45 доларів. Фон дер Ляєн підкреслила, що експорт нафти залишається важливим джерелом доходів для російського уряду:
«Нам потрібно скоротити це джерело доходів. Обмеження цін на нафту – це захід коаліції G7, тому ми обговоримо на саміті G7 у Канаді наприкінці цього або на початку наступного тижня, як діяти разом», – зазначила вона.
Відповідаючи на запитання щодо координації дій зі Сполученими Штатами в контексті майбутніх санкцій, фон дер Ляєн висловила обережний оптимізм щодо можливих домовленостей.
«Американці знають так само добре, як і всі ми у G7, що ціна на нафту знизилася настільки, що ефективність обмеження ставиться під сумнів. І тому ми всі хочемо знизити ціну на нафту… Припускаю, що ми зробимо це разом як G7», – сказала вона.
Єврокомісія пропонує також поповнити чорний список тіньового російського флоту на 77 суден, які використовуються для перевезення нафти в обхід заборон. Окрім того, планується заборонити імпорт перероблених продуктів на основі сирої російської нафти.
Щодо банківського сектору, Єврокомісія має намір розширити заборону на використання системи SWIFT, включивши ще 22 російські банки до списку санкцій. Обмеження стосуватимуться також операторів у третіх країнах, які фінансують торгівлю з росією в обхід санкцій.
Також планується накласти обмеження на Російський фонд прямих інвестицій, що ускладнить модернізацію російської економіки і зміцнення її промислової бази.
Євросоюз може запровадити експортні заборони на товари та технології на суму понад 2,5 мільярда євро.
«Ми націлюємося на машини, метали, пластмаси та хімікати. Вони використовуються як сировина в промисловості, а також обмежуємо експорт товарів і технологій подвійного використання. Вони використовуються для виробництва безпілотників, ракет та інших систем озброєння. Ми хочемо переконатися, що росія не знайде способів модернізувати свою зброю за допомогою європейських технологій», – наголосила фон дер Ляєн.
Під санкціями можуть опинитися також 22 російські та іноземні компанії, що підтримують російський військово-промисловий комплекс.
«Ми повторюємо заклик до повного, безумовного припинення вогню щонайменше на 30 днів. Ця пауза в бойових діях може стати життєво важливим кроком до зменшення страждань цивільного населення і створити простір для змістовних переговорів заради справжнього миру», – резюмувала президентка Єврокомісії.
Країни-члени Європейського Союзу мають одноголосно погодити пакет санкцій, який формально затвердить Рада ЄС на рівні міністрів закордонних справ на наступному засіданні 23 червня.
Раніше стало відомо, що в 18-му пакеті санкцій проти росії Євросоюз пропонує запровадити обмеження проти дев’яти фізичних осіб та 33 юридичних осіб. Ці санкції будуть спрямовані на енергетичні доходи росії та її військову промисловість.