Європейські лідери готуються до оборони України без участі США

у Європі готуються до забезпечення довгострокової оборони України без підтримки США

В умовах зростаючої невизначеності щодо подальшої підтримки України з боку США, британські та французькі чиновники активно працюють над стратегіями для довгострокового забезпечення обороноздатності України. За інформацією західних дипломатичних кіл, європейські країни розглядають варіанти зміцнення оборонної допомоги без орієнтації на Вашингтон.

Про це розповідає UBB

Плани Європи щодо довгострокової підтримки України

Британські та французькі урядовці, які раніше займалися питанням розміщення миротворчих сил, нині концентрують зусилля на створенні стійкої системи допомоги Україні. У ході зустрічі в Гаазі учасники обговорювали перспективи збереження підтримки та необхідність перегляду очікувань щодо участі США.

«Давайте будемо реалістами і визнаємо, що США ніколи не будуть на борту», – цитує західного чиновника Telegraph, описуючи похмурий настрій на зустрічі в Гаазі.

Один з європейських дипломатів зазначив, що обговорення стосувалися переважно пошуку механізмів збереження підтримки України в умовах, коли Сполучені Штати можуть обмежити свою участь лише окремими ресурсами, зокрема розвідувальною інформацією.

США скорочують активну підтримку

Занепокоєння викликає ймовірна реалізація планів президента США щодо зменшення ролі Сполучених Штатів як ключового посередника у врегулюванні війни в Україні, особливо якщо не вдасться досягти домовленостей із владимиром путіним. Це може призвести до зміни балансу сил у питанні міжнародної підтримки.

З початку повномасштабного вторгнення росії на територію України і до кінця 2024 року Сполучені Штати надали Україні майже 123 мільярди доларів фінансової, гуманітарної та військової допомоги. Це є найбільшою сумою серед усіх країн-партнерів. Востаннє США оголошували про виділення додаткових 500 мільйонів доларів 9 січня 2025 року, що було призначено на оборонні потреби з резервів американської армії за програмою Presidential Drawdown Authority (PDA).

Наразі адміністрація Дональда Трампа утримується від нових пакетів допомоги Україні, зосереджуючи увагу на дипломатичних переговорах із Києвом і москвою з метою пошуку шляхів завершення війни.