Лідери європейських країн, які 1 грудня провели телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським, рекомендували йому не погоджуватись на вимоги росії щодо мирної угоди без чітких гарантій безпеки з боку США. Про це повідомляє The Wall Street Journal, посилаючись на два джерела.
Про це розповідає UBB
У розмові брали участь президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та інші європейські лідери. За інформацією співрозмовників WSJ, Макрон підкреслив, що Вашингтону потрібно надіслати чіткий сигнал про необхідність «детально пояснити», яким чином Україна буде захищена з боку США.
Ключова роль США у гарантіях безпеки для України
Європейські лідери акцентують на важливості участі США в забезпеченні безпеки України в рамках будь-якої угоди.
Про телефонну розмову Зеленського з європейськими лідерами раніше повідомляло німецьке видання Spiegel, яке зазначило, що учасники бесіди висловили занепокоєння, що США можуть «зрадити» Україну в питаннях територіальних поступок, не надавши ясності щодо гарантій безпеки. Президент Фінляндії Александр Стубб додав, що «не можна залишати Україну та Володимира (Зеленського) наодинці з цими хлопцями», посилаючись на представників американського президента Дональда Трампа Джареда Кушнера та Стіва Віткоффа, які відвідали Москву.
Декілька учасників дзвінка підтвердили німецькому виданню, що розмова відбулась. При цьому двоє з них зазначили, що зміст розмови був переданий точно, але відмовилися підтвердити конкретні цитати. У Парижі спростували заяву про те, що Макрон говорив про можливу «зраду» з боку США, зазначивши: «Президент не висловлювався таким чином», – наголосили в Єлисейському палаці.