Захід зняв обмеження на далекобійні удари для України: реакція депутатів

«Сигнал для РФ, що атаки не залишаться безкарними» – народні депутати про дозвіл на далекобійні удари

Західні країни погодилися послабити обмеження на використання Україною далекобійної зброї, що стало важливим сигналом для рф. Про це заявили народні депутати Федір Веніславський («Слуга Народу») та Роман Костенко («Голос»), коментуючи відповідні рішення партнерів.

Про це розповідає UBB

Суттєва зміна у політиці західних партнерів

За словами Федора Веніславського, рішення лідерів Німеччини та Великої Британії, а також загальний курс західних партнерів щодо зняття обмежень на далекобійність зброї є позитивним знаком для України. Він підкреслив, що це демонструє рішучість міжнародної спільноти протистояти російським агресивним діям і є попередженням про те, що атаки рф не залишаться без відповіді.

«Самі наміри, які озвучені були канцлером Німеччини, які були озвучені представниками англійського уряду, вони є дуже позитивними. Я думаю, що це, знаєте, дуже чіткий сигнал для Російської Федерації, що її терористичні атаки в будь-якому випадку не залишаться безкарними. І Україна нарощує як власні спроможності, так і наші партнери готові нам допомогти в тих напрямках, про які ми з вами говоримо» – сказав він.

Веніславський зазначив, що наразі Україна ще не має ракет, здатних уражати військові об’єкти у москві, але ведеться робота у цьому напрямку, і вже є певні досягнення. Він також висловив сподівання, що питання отримання авіаційних засобів ураження, які дозволять завдавати ударів на глибину понад 500 кілометрів, може бути вирішене найближчим часом. Депутат нагадав, що надання потужної зброї Україні відбувалося поетапно: спочатку артилерія, потім танки, літаки та, зрештою, системи далекобійної дії.

Політична відповідь Європи та очікування нових поставок

Роман Костенко, секретар комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, підкреслив, що рішення про зняття обмежень має передусім політичний характер, і є реакцією Європи на дії кремля. Костенко нагадав, що після візиту європейських лідерів до України та ультиматумів путіну, не було досягнуто жодних поступок з боку росії, тому настав час переходити до практичних кроків.

Костенко уточнив, що Україна й раніше мала можливість застосовувати далекобійну зброю, зокрема Himars під час Курської операції, однак обмеження стосувалися лише іноземних систем. Він наголосив на важливості не лише обіцянок, а й фактичного постачання сучасних засобів ураження, зокрема ракет типу Taurus та Storm Shadow (Скальп). Депутат додав, що для використання власних засобів ураження дозволи не потрібні, і головне зараз — отримати реальну зброю для посилення обороноздатності.

Канцлер ФРН Фрідріх Мерц раніше повідомив, що Німеччина, Велика Британія, Франція та США погодилися зняти обмеження на дальність застосування зброї, яку передають Україні. Це дозволяє Збройним силам України захищатися, зокрема, завдаючи ударів по військових позиціях противника на території рф.