Західні країни скасували обмеження на дальність зброї для України – Мерц

рішення про зняття обмежень на далекобійність зброї, наданої Києву, було ухвалено кілька місяців тому

Рішення про зняття обмежень на дальність дії західної зброї, яку передають Україні, було ухвалене ще кілька місяців тому, повідомив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц. На його переконання, країни, які раніше встановлювали такі ліміти, вже відмовилися від них, що відкриває для Києва нові можливості у зміцненні обороноздатності.

Про це розповідає UBB

Позиція Берліна та союзників

Під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо у Турку Мерц наголосив, що обмеження щодо дальності застосування зброї для України втратили актуальність у контексті поточної безпекової ситуації. За словами канцлера, Німеччина, Велика Британія, Франція й США вже скасували відповідні обмеження на свої поставки зброї Києву.

«Ніяких обмежень щодо дальності для зброї, що постачається в Україну, більше немає. Ані з боку Великої Британії, ані з боку Франції, ані з боку нас. З боку американців також немає», – сказав Мерц.

Реакція росії та аналітиків

У кремлі це рішення назвали «небезпечним» і заявили, що такі дії суперечать прагненням до політичного врегулювання. Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що реакція російської федерації є частиною спроб змусити західні країни відмовитися від військової підтримки України. На думку експертів, кремль побоюється, що подальше посилення західної допомоги підвищить військовий потенціал Збройних сил України та ускладнить продовження кампанії дальніх ракетних ударів по українській території.

Аналітики також зазначають, що дозвіл Україні використовувати західну зброю для ураження військових об’єктів на території росії може суттєво вплинути на здатність москви здійснювати атаки, спрямовані переважно на цивільну інфраструктуру та деморалізацію населення України.

Фрідріх Мерц також підкреслив, що війна, як правило, завершується через економічне чи військове виснаження сторін, і наразі сторони конфлікту ще далекі від досягнення такої ситуації. Відмова росії приймати посередництво Ватикану, за його словами, свідчить про відсутність у кремля зацікавленості у припиненні бойових дій чи укладенні мирної угоди.