Зеленський про цінність програми Drone Deal для України

Зеленський прибув до Йорданії, ЗМІ повідомляють про його зустріч із королем Абдаллою

Президент України Володимир Зеленський акцентував увагу на важливості програми Drone Deal, яку Україна пропонує країнам Близького Сходу та Європи, підкреслюючи, що її основна мета полягає у забезпеченні захисту.

Про це розповідає UBB

Зеленський зазначив, що спочатку концепція Drone Deal була розроблена в США. На його думку, ця система є унікальною і здатна протистояти масованим атакам, зокрема, з використанням дронів «Шахед». Після загострення конфлікту на Близькому Сході, ця програма стала особливо актуальною.

«Іран завдавав ударів по базах як американських, європейських на території близькосхідних країн, так і по енергетичній і іншій інфраструктурі близькосхідних країн. Вони до нас звернулись, ми відправили команди експертів із саме цієї системи – системи захисту від масованих ударів. 50 людей в кожній команді ми відправили одразу в чотири країни», – сказав він в інтерв’ю в телемарафону.

На наступному етапі співпраці відбулись зустрічі на рівні лідерів, де почалася робота над програмою Drone Deal. Зеленський уточнив, що це багаторічна програма, спрямована на співпрацю між Україною та іншими країнами, з акцентом на захист критичної і цивільної інфраструктури.

«Це не наступальні операції. Drone Deal – це в принципі про все, але передусім це про захист», – підкреслив він.

Президент також повідомив про підписання загальних угод, які будуть розглядатися на етапі укладення контрактів, зазначивши, що в рамках Drone Deal планується укласти щонайменше 10 різних договорів щодо експорту української зброї та спільного виробництва.

За його словами, вже є домовленості з трьома ключовими країнами – Об’єднаними Арабськими Еміратами, Саудівською Аравією та Катаром, де підписані «перші великі кроки» щодо десятирічних угод.

Крім того, Україна почала співпрацювати з Німеччиною, Італією, Норвегією, Швецією та Нідерландами, а також планує розширити співпрацю з Францією та Великобританією.

Зеленський підкреслив, що програма Drone Deal є важливим елементом безпеки не лише для України, але й для країн-учасниць.

«Наприклад, близькосхідний регіон. У нас є два напрямки – антибалістика. В Україні немає. Найбільший дефіцит ракети для Петріотів. Це тематика моїх розмов і домовленостей з цими країнами, а також енергетика… З Норвегією ми говоримо про газ, з Румунією ми вже будуємо відповідну інфраструктуру, також газ і електрика. Наші близькосхідні партнери можуть повністю закрити питання щодо дефіциту нафти, дизелю..», – пояснив президент.

На завершення, Зеленський підкреслив, що співпраця з міжнародними партнерами задля зміцнення протиповітряної оборони є пріоритетом для України.