Президент України Володимир Зеленський у рамках саміту Європейського політичного співтовариства, що відбувався в Албанії 16 травня, провів низку важливих зустрічей із європейськими лідерами. Головною метою цих зустрічей було обговорення подальшої підтримки України у контексті війни з росією та координація дипломатичних зусиль.
Про це розповідає UBB
Обговорення військової допомоги та дипломатії
Під час зустрічі з прем’єр-міністром Нідерландів Діком Схоофом Зеленський висловив подяку за зростання військової допомоги, зокрема за те, що «цього року Нідерланди майже втричі збільшили обсяг оборонної підтримки». Глава держави також обговорив із нідерландським прем’єром ситуацію в Україні та наголосив на важливості тиску на росію для досягнення повного припинення вогню як першого етапу до миру.
Зеленський розповів про переговори, що відбулися у Стамбулі, та підкреслив важливість зміцнення системи протиповітряної оборони та інвестицій у українське оборонне виробництво. «Розповів про сьогоднішню зустріч у Стамбулі та про важливість тиску на росію з метою досягнення повного припинення вогню як першого етапу на шляху до надійного миру. Обговорили й потреби нашої країни: зміцнення ППО, інвестиції в українське оборонне виробництво», – повідомив Зеленський у телеграмі.
Підтримка європейських країн і дипломатичні переговори
Президент України також обговорив з прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен питання військової підтримки та прямих інвестицій у оборонно-промисловий комплекс нашої країни. Зеленський зазначив, що «Данія – одна з лідерів у підтримці України, та вже готується 26-й пакет військової допомоги. Ця підтримка дуже цінна, вона допомагає захищати життя людей». Вони також поговорили про переговори у Стамбулі та координацію дипломатичних зусиль із США і європейськими партнерами, наголосивши на тому, що «тиск на росію важливий у разі її відмови від припинення вогню».
У переговорах з прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном Зеленський відзначив важливість співпраці у рамках коаліції охочих, гарантіях безпеки та оборонному партнерстві. «Вдячний Швеції та країнам Північної Європи і Балтії за спільну заяву щодо підтримки повного та безумовного припинення вогню на 30 днів та проведення прямих переговорів між Україною та росією на найвищому рівні. Це важливо для створення шансів для дипломатії», – підкреслив він.
Крім того, у рамках саміту Зеленський мав зустрічі з президентом Європейської ради Антоніу Коштою, президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, президенткою Молдови Маєю Санду та прем’єр-міністром Болгарії Росеном Желязковим.
«Рівень і склад делегації росії на переговорах у Стамбулі демонструє, що вона не уповноважена ухвалювати рішення. В разі відсутності угоди про припинення вогню потрібно посилювати санкції проти російського енергетичного сектору та зростати тиск на банки, доки не буде досягнуто реального прогресу», – наголосив Зеленський.