Зеленський у Стамбулі чекатиме на Путіна для переговорів про припинення війни

«чекатиму на Путіна в Туреччині. Особисто»

Президент України Володимир Зеленський оголосив про готовність особисто зустрітися з президентом росії Володимиром Путіним у Стамбулі 15 травня для проведення переговорів щодо припинення війни. У своєму зверненні 11 травня він зазначив:

Про це розповідає UBB

“Ми чекаємо від завтра припинення вогню – повне і тривале, щоб дати необхідну основу дипломатії. Немає сенсу затягувати вбивства. І чекатиму на Путіна в четвер у Туреччині. Особисто. Сподіваюсь, що росіяни цього разу не шукатимуть причин, чому вони не можуть”

. Зеленський додав, що України важливо досягти швидкого і стабільного перемир’я.

Перед цим президент росії Володимир Путін 11 травня запропонував поновити прямі переговори з Україною у Стамбулі 15 травня. Водночас, у Києві після зустрічі «коаліції охочих» 10 травня було ухвалено рішення про безумовне припинення вогню з 12 травня на щонайменше 30 днів. Україна наполягала на початку припинення вогню з 12 травня та налаштована на активний діалог.

Перспективи переговорів та міжнародна підтримка

Глава української держави позитивно оцінює можливий візит у Стамбул і вважає, що це свідчить про серйозність намірів росії закінчити війну. «Це хороший знак, що росіяни нарешті замислились про закінчення війни. Всі у світі вже дуже давно цього очікували. І найперший крок у реальному закінченні будь-якої війни – це припинення вогню», – наголосив він. Зеленський підкреслив, що немає сенсу продовжувати вбивства навіть на один день і висловив готовність до зустрічі, починаючи з 12 травня.

Туреччина вже запропонувала свою допомогу у врегулюванні конфлікту, включно із можливістю стати майданчиком для переговорів, повідомила адміністрація президента Реджепа Тайїпа Ердогана. Після ухвалення рішення у Києві лідери України, Франції, Німеччини, Польщі та інших країн провели телефонні переговори із президентом США Дональдом Трампом, який закликав до безумовного припинення вогню та попередив про можливі санкції у разі невиконання домовленостей.